جستجو در سایت
جستجو

آیا می توان یک سونوگرافی دستی جایگزین دکتر خود کرد؟

۲۶, آذر, ۱۳۹۶

دکتر موراکولا، که توسط ویکی پدیا توصیف شده است به عنوان «یک پزشک جایگزین پزشکی، پزشک پوکی استخوان و کارآفرین اینترنتی، که از طریق وب سایت خود انواع مختلف مکملهای غذایی و دستگاه های پزشکی را مورد بررسی قرار می دهد»، فعالیت داشته است.

بله، درست است که سونوگرافی دستی متصل به یک تلفن هوشمند  یک ابزار تشخیص دهنده  بیماری های که نیاز به سونوگرافی دارند است برای اولین بار  یک مرد برای تشخیص سرطان خود از ان استفاده  کرد. با این حال، این فقط یک مرد نبود. این جان مارتین، جراح عروق بود. به عنوان یک مشاور برای شرکت که دستگاه اولتراسوند را توسعه داد، او آن را آزمایش کرد.

با توجه به احساس در گلو او، پروب را روی گردنش گذاشت و متوجه شد که کارسینوم سلول سنگفرشی 3 سانتیمتری است. او نمی دانست که در آن زمان سرطان دارد اما مشکوک بود. همانطور که در MIT Technology Review گزارش شد ، او در نهایت بیوپسی، عمل طولانی و پرتودرمانی شد .

دستگاه فراصوت، که توسط شرکتی به نام Butterfly Network توسعه یافته است، بسیار کوچکتر از یک دستگاه سونوگرافی متعارف است؛ زیرا امواج صوتی با استفاده از هزاران درام ارتعاشی، عرض یک موی انسان به جای بلورهای پیزوالکتریک ارتعاشی بزرگتر تولید می کند. از آنجا که این پیشرفته است، چندین پروب که در نسل های پیشین دستگاه های اولتراسوند استفاده می شود، غیر ضروری است.

در اینجا یک عکس از پروب حاوی کل آثار متصل به آی فون است.

سونوگرافی پروانه ای بسیار ارزان تر از اکثر سونوگرافی های معمول است که می تواند به اندازه اوسط پنج رقم اجرا شود. این قیمت آن را برای بیمارستان ها، پزشکان و اولین پاسخ دهنده ها جذاب خواهد ساخت، اما برای سالیان سال است که فرد برای پرداخت هزینه هایی که به راحتی توسط بیمار متوسط ​​قابل استفاده نیست، بسیار زیاد است.

بر طبق یک داستان در Stat News Plus، دانشمند و پزشک اریک Topol، MD، که طرفدار فناوری سلامت تلفن همراه است، به درستی اشاره کرد، “حتی اکثر پزشکان در خواندن ultrasounds خوب نیست. مصرف کنندگان چگونه می توانند انجام دهند؟ “

این مشکل ممکن است با کمک هوش مصنوعی حل شود، که ظاهرا می تواند برای تفسیر تصاویر فراصوتی روز به روز سازگار باشد.

“شما را قادر به عصبانی کردن  دکتر خود کنید” من فکر نمی کنم اگر یک بیمار بتواند  یک توده مشکوکی را با استفاده از سونوگرافی کشف کند، باز هم نیاز به دیدن یک دکتر داشته باشد. دکتر مارتین جراح است اما قادر به بیوپسی گلو نیست، انجام عمل 5/5 ساعت خود را برای حذف جرم خود، و یا خود را پرتودرمانی است.

Scalpel Skeptical یک جراح بازنشسته است و سالها به عنوان رئیس بخش جراحی و مدیر برنامه اقامت شناخته شده است. او هیئت مدیره جراحی عمومی و یک تخصص جراحی است و در چندین بار مجددا تایید شده است. در شش سال گذشته، او در SkepticalScalpel.blogspot.com وبلاگ نویسی کرده است و توییتر به عنوان @ SkepticScalpel است . وبلاگ او بیش از 2،500،000 بازدید صفحه داشته است و بیش از 17،000 پیجر در توییتر دارد

دریافت پیش نمایش نرم افزار