جستجو در سایت
جستجو

امکان پشتیبانی نرم افزار پزشکی از راه دور بدون نیاز حضوری

۲, اردیبهشت, ۱۳۹۶

امکان پشتیبانی نرم افزار پزشکی از راه دور بدون نیاز حضوری

هر برنامه نرم افزاری که تولید میشود چنانچه تیم پشتیبانی قوی و منظمی نداشته باشد ، با شکست روبرو شده

در اغلب شرکت های تولید کننده نرم افزار یک بخش به نام واحد پشتیبانی وجود دارد که در آن افراد متخصص پشتیبانی به ارائه خدمات به مشتریان شرکت می پردازند.

کارشناس پشتیبانی نرم افزار مانند کارشناس استقرار، معمولا در شرکت های تولید کننده نرم افزار و یا مراکز تعمیرات و پشتیبانی، وظیفه حل مشکلات کاربران نرم افزار را بر عهده دارد. پشتبانی نرم افزار یکی از مهمترین فاکتور های امنیت در نرم افزار های پزشکی است

پشتبانی نرم افزار به طور کلی به دو  روش 1- حضوری 2- از راه دور تقسیم میگردد.

پشتبانی حضوری:

در این روش چنانچه نرم افزار شما دارای اشکال خاص باشد، کارشناس مربوطه به صورت حضوری به محل مراجعه و اقدامات و اطلاعات مورد نیاز را در به مشتری ارائه میدهد .

از مزایای این روش میتوان به حضور در محل  اشاره کرد .

اما معایبی دارد که از مزایای ان بیشتر بوده و این روش را قدیمی و ناکار امد جلوه میکند

هر چه مسافت طولانی تر وقفه در ارائه خدمات طولانی تر : در این روش چون بعد مسافت میتواند تائیر گذار باشد ، در مسافت های طولانی خدمات کند تر انجام میشود.

هزینه زیاد:  به دلیل اینکه حمل و نقل به صورت فیزیکی انجام میشود ، هزینه های زیادی صرف میشود

هدر رفتن زمان : چون مدت زیادی در طی کردن مسافت ها هستیم ، باعث شده تا زمان های غیر فعال زیاد داشته باشیم و باعث تلف شدن زمان میشود.

در نهایت در این روش باعث شده تا مراکز مجهز شده به نرم افزار خدمات را طولانی تر  و با صرف هزینه بالاتر دریافت کنندف و حتی ممکن است مدتی را برای نوبت پشتبانی برای چند روز یا چند هفته بعد دریافت کنند.
با معایب ذکر شده در بالا شرکت های نرم افزاری به فکر استفاده از خدمات پشتبانی از راه دور افتاده ،

پشتبانی از راه دور یا غیر حضوری:

پشتبانی از راه دور باعث شده تا سریع تر ، آسان تر و کم هزینه تر عملیات پشتیبانی صورت گیرد.

انواع روش های پشتیانی از راه دور

1- تماس تلفنی:

این سرویس در زمان های خاص معمولا زمان حضور در شرکت فعال بوده ، و شامل هزینه تماس بوده که چنانچه در شهرستان ها دور تر این تماس برقرار شود هزینه های بیشتری را متحمل میشوند ، در این پشتیبانی حداکثر تلاش برای راهنمایی و رفع اشکال بصورت تلفنی صورت می پذیرد و در مواردیکه نیاز به حضور کارشناس فنی در محل مشتری احساس شود .

در این روش معمولا سابقه تماس ها و درخواست های قبلی ذخیره نمیگردد.  که خود نیز از معایب این روش میباشد

2-ایمیل:

این روش معمولا مورد پسند کاربران نیست ، چون ممکن است مدت زمانی صرف گردد تا پاسخ داده شود ، اما دارای مزایای مانند راه دور و قرار دادن فایل ها و همچنین داشتن سابقه ارتباط هستید.

3- شبکه های پیام رسان:

شبکه های پیام رسان مانند تلگرام ، واتس اپ دارای محبوبیت بهتری برخوردار است ، به دلیل استفاده اکثر افرار از این برنامه های . اما مشکلاتی نیز دارا میباشد ، مانند عدم ایجاد پروفایل کاربری ، و همچنین معمولا سابقه تماس ها در شبکه های تلگرام برای مدت زیادی دوام نداشته وبا ممکن است شبکه پیام رسان جدیدی به بازار روانه شود که جایگزین شبکه پیام رسان قبلی شود و کل اطلاعات قبلی از بین برود

4-سیستم تیکتینگ:

بهترین روش برای نگه داراری سوابق به مدت طولانی و در دسته بندی مشخص و مجزا ، و همچنین کارهای مرتبط با کاربران ،قابل توسعه بر حسب نیاز کاربران مانند درگاه بانک ، …. در این روش که معمولا مرسوم بوده تمامی موراد از طریق وب سایت انجام میشود.

این سیستم میتواند به ایمیل و شبکه های پیام رسان و پیامک متصل باشد ، تا زمانی که ما یک تیکت ارسال میکنم از طریق روش های مذکور به کاربر اطلاع داده شود.

5- پشتبانی انلاین :

پشتیبانی انلاین از طریق وب سایت انجام میشود و معمولا برای مواردی انجام میشود که به صورت عمومی بوده و برای بخش فروش و خدمات غیر تخصصی استفاده میگردد. و به صورت یک گفتگوی اینترنتی یا چت میباشد

6- پیامک:

در پشتبانی های خاص مورد استفاده قرار میگرید و دارای هزینه بوده و چندان کار آمد نیست.

بسته به نوع نیاز مراکز مجهز شده  ، ممکن است احتیاج باشد که سیستم شما را در اختیار بگیرند که بدین منظوز  از نرم افزار های ریموت (کنترل از راه دور) استفاده میشود برخی از این نرم افزار های مانند

  • remote desktop
  • remote assistance
  • teamviewer

این نرم افزار را میتواند از طریق لینک مقابل نرم افزار های مورد احتیاج دانلود کنید

شرکت رایان طب به منظور ارائه خدمات پشتبانی بهتر ، علاوه بر پشتبانی حضوری به صورت فعال و با داشتن تیم پشتیانی منسجم و و قوی خدمات پشتبانی از راه دور خود را در تمامی موارد ذکر شده بالا ارئه میدهد.

موضوعات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار