جستجو در سایت
جستجو

اهمیت نرم افزار های پزشکی

۵, مهر, ۱۳۹۵

اهمیت نرم افزار های پزشکی

نرم افزار پزشکیبا توجه به پیشرفت و گسترش سیستم های کامپیوتری و جایگاه مهم و رو به رشد آنها نمی توان نقش مهم و حیاتی سیستم های کامپیوتری را در زندگی روزمره نادیده گرفت همچنین تحول به موقع و صحیح نرم افزارها و سیستم ها با کیفیتی مطلوب ،می تواند باعث بهبود روند کار و نیز جلب رضایت مشتریان شود. اما این امر مستلزم نظارتی دقیق بر توسعه فرآیند و محصولات است.

انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در پزشکی می‌توان تعریف کرد، و به تولید و خدمات فن آوری اطلاعات در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی صنعت انفورماتیک پزشکی اطلاق می‌شود. جهت توسعه این صنعت در داخل کشور نیازمند برنامه‌ریزی بر اساس فرصت‌ها و تهدیدهای سر راه و نقاط قوت وضعف خود هستیم.

همچنین حوزه‌هایی از انفورماتیک پزشکی چون کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی، خدمات پزشکی از راه دور به دلیل در مرحله تحقیق بودن، زمینه خوبی برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در ارائه محصول در آن بخش خواهند بود. با توجه به نقش دولت‌ها در راستای توسعه دو بخش کاربردی و تولید در حوزه انفورماتیک موظف به ایجاد موارد زیر بنایی هستند

معیارهای پیشرفت هر سازمان به طور کامل با روند توسعه نرم افزارها در ارتباط است از این رو یک محصول نرم افزاری با کیفیتی مطلوب و همچنین پشتیبانی کارآمد می تواند روند صعود یک سازمان را به صورت چشم گیری سرعت بخشد.

نرم افزار های شرکت رایان شامل مطب ، کلینیک و پلی کلینیک به سادگی و در کوتاه ترین زمان، مراجعات بیماران مطب را مدیریت نموده و برای آنان عملیاتی مانند: تشکیل پرونده، پذیرش، تعیین نوبت برای مراحعه بعدی و … را انجام می دهد. قابلیت تعریف خدمات پزشکی مختلف در نرم افزار، این امکان را برای پزشک بوجود آورده است تا از آن در هر گونه مطب پزشکی اعم از : نرم افزار عمومی، نرم افزارکاشت مو، نرم افزار تصویر برداری، نرم افزار دندانپزشکی،نرم افزار  چشم پزشکی ،نرم افزار دیابت،نرم افزار  جراحی ، نرم افزار مشاوره و ترک اعتیاد و … بهره گیری نمود.

shutterstock_214176877مجهز بودن به سیستم سامانه پیام کوتاه و سیستم الصاق تصویر ، مدیریت فایل ، قلم نوری ، انبار ریالی ، انبار غیر ریالی ، فراخوان صوتی ، استند و نوبت دهی ..و امکاناتی نظیر: تشکیل پرونده برای بیماران، پذیرش و صندوق، وقت دهی به بیمار و یادآوری از طریق پیامک، بانک تصاویر بیماران، اتصال به قلم نوری، لابراتوار، و … را از مزایای مهم این نرم افزار می توان نام برد.

امید است در جامعه کنونی  با گام برداشتن به سمت انفورماتیک و نرم افزار پزشکی این امر به بهترین نحوه ی ممکن صورت گیرد تا بتوان شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون جامعه عزیزمان باشیم.

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار