جستجو در سایت
جستجو

با گوشی پزشکی هوشمند صدای قلب و ریه تان را بشنوید

۱۰, اردیبهشت, ۱۳۹۷

با گوشی پزشکی هوشمند صدای قلب و ریه تان را بشنوید

 

 شرکت Steth IO گوشی هوشمند با نام  Stethoscope را راه اندازی می کند که پزشکان می توانند صداهای قلب و ریه را در نرم افزار گوشی  ببینند و شنوایی کنند.

شرکت – Steth IO در April 24، 2018  اعلام نمود که  این شرکت امروز در در حال تجاری سازی  استتوسکوپ (یا گوشی پزشکی) گوشی هوشمند در جهان است که تجسم زمان واقعی برای صداهای قلب و ریه را به ارمغان می آورد. این امر پزشکان را قادر می سازد صداهایی را که برای شنوایی  احتیاج دارند را در گوشی هوشمند خود داشته باشند و . همچنین به آنها اجازه میدهد که یافته های خود را در این زمینه را ذخیره و یا برای استفاده دیگران آن را به اشتراک بگذارد

 

بر خلاف گوشی های پزشکی سنتی و یا حتی گوشی های پزشکی دیجیتال ، این دستگاه دارای ثبت اختراع در ایالات متحده آمریکا است و نکته خیلی جالب این که این گجت نیازی به باتری برای شارژ ندارد و با دست زدن به این گجت میتوانید آن را شارج کنید این امکان کار را خیلی راحت و سریع کرده است.

سخت افزار این گوشی با یک نرم افزار پزشکی  Steth IO کار میکند که در حال حاضر در فروشگاه ها به صورت رایگان قابل دریافت است.

دکتر ماهش مولودودی، بنیانگذار Steth IO و یک متخصص قلب و عروق، می گوید: “من از این محصول برای چند ماه استفاده کرده ام” و همچنین به تشخیص های من کمک کرده است. من بیماران را بسیار بیشتر درگیر کرده ام.  آنها معاینه بدنی را دوست دارند و از اینکه صدای قلب و ریه خود را ببینند و بشنوند احساس رضایت میکنند . “

محصول Steth IO ابتدا توسط Suman Mulumudi اختراع و طراحی شده بود، در حالی که او در مدرسه Lakeside در سیاتل بود. از آن زمان، این شرکت دستگاه را اختراع کرده است و محصول توسط FDA برای استفاده توسط متخصصین پزشکی آماده سازی شده است.و در حال حاضر در پلت فرم آیفون موجود است.

“این یک دستگاه عالی است – تجسم و قابلیت پخش واقعا مفید هستند. من فکر می کنم که توانایی ذخیره امتحان های سریال مراقبت های بیمار را افزایش خواهد داد، “دکتر کریس اورتیز، پزشک ارشد مستقر در سن آنتونیو، TX گفت. “وقتی از این  دستگاه استفاده می کنم، برخی از بیماران به من نگاه می کنند، مثل اینکه من از ستاره دنباله دار هستم،”.

قیمت این دستگاه در ایلات متحده آمریکا 199 دلار است که به صورت اینترنتی نتز میتوان سفارش داد

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

دریافت پیش نمایش نرم افزار