جستجو در سایت
جستجو

بهبود مراقبت از بیماران با مراکز فرماندهی بیمارستان

۱۹, آذر, ۱۳۹۷

بهبود مراقبت از بیماران با مراکز فرماندهی بیمارستان

چگونه بیمارستان ها می توانند ظرفیت خود را افزایش دهند بدون گسترش فضای ساختمان، بهبود بهره وری پزشک بدون اضافه کردن ساعات کاری و به حداقل رساندن زمان انتظار بیمار در حالی که تعداد بیماران پذیرش شده افزایش پیدا کرده است؟ تعداد از مراکز پزشکی ادعا می کنند که این راه حل ها را از طریق یک روش نوین مدیریت دیجیتالی یا نرم افزاری پزشکی پیدا کرده اند. که به مراکز فرماندهی (دستوری) بیمارستان معرف هستند.

مراکز فرماندهی (دستوری) بیمارستان چیست ؟

مراکز فرماندهی از تکنولوژی پیشرفته پیشگویی تحلیلی و هوش مصنوعی برای نظارت بر داده های زمان واقعی بر روی بیماران در حال ورود، بیماران در حال خروج ، دسترسی به تخت و دیگر تدارکات بیمارستان استفاده می شود . در حال حاضر مراکز فرماندهی بیمارستان در حال افزایش در سراسر جهان است .

نحوه عملکرد مراکز فرماندهی بیمارستان چگونه است؟

بیمارستان جان هاپکینز به طور گسترده ای روی این موضوع فعالیت داشته و اولین بیمارستانی است که برای راه اندازی یک مرکز فرماندهی بیمارستان تمام عیار استفاده میکند . این مرکز با وسعت 5200 متر مربع دارای بیش از 20 مانیتور نصب شده در انتهای دیوار ها است: و هر کدام اطلاعات شفافی از پرسنل در زمان واقعی را ارائه میدهند . 24 کارمند از بخش های مختلف مجهز به “اطلاعات زمان واقعی و پیش بینی شده و توانایی اقدام برای جلوگیری یا حل و فصل مشکلات، کاهش زمان انتظار بیمار، هماهنگ کردن خدمات و کاهش خطر” هستند. توسعه اولیه مرکز فرماندهی، راه حل اولیه جان هاپکینز به دنبال افزایش ظرفیت بیمارستان بود. از زمان اجرای این امکانات ، مرکز فرماندهی تا حد زیادی تحت تأثیر ظرفیت بیمارستان و گردش کار قرار گرفته است؛و این گردش کار تقریبا 80٪ کاهش یافته است، صندلی های اورژانسی به میزان 20٪ کاهش یافته است و در بیمارستان های همسایه 60٪ صندلی های اورژانسی افزایش یافته است. جیم اسکولن، افسر ارشد اداره اورژانس و مدیریت ظرفیت در بیمارستان جان هاپکینز می گوید: “ما اساسا 16 تخت اضافی ایجاد کردیم، بدون اینکه 16 تخت فیزیکی را ایجاد کنیم.”

در اوایل سال جاری، بیمارستان فلوریدا، یکی از اعضای سیستم بهداشتی ادوپنت، مرکز فرماندهی پزشکی خود را راه اندازی کرد. این اعلامیه ایجاد اولین مرکز فرماندهی مورد استفاده برای سازماندهی مراقبت در چندین بیمارستان را مشخص کرد. این مرکز هماهنگی های لازم برای بیماران نه بیمارستان که بیش از دو میلیون بازدید در روز داشتند را هماهنگ کرده است. مرکز فرماندهی از تجزیه و تحلیل پیش بینی برای کمک به کارکنان بیمارستان در بهبود کارآیی “کیفیت، ایمن و بهینه سازی بالینی” استفاده خواهد کرد. با استفاده از “تجزیه و تحلیل” کارکنان ، داده ها را از بخش ها و سیستم های مختلف بررسی خواهند کرد تا اولویت بندی فعالیت های بیمار و ترخیص به شکل مناسب انجام شود .

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار