جستجو در سایت
جستجو

تشخیص میزان درد با نرم افزار پزشکی

۳, تیر, ۱۳۹۶
تشخیص شدت درد

نرم افزار پزشکی درمان درد با آنالیز چهره بیمار میتواند میزان شدت درد در بیمار را تشخیص  داده

برای پزشکان تعیین میزان درد مشکل بوده و هیچ چیز قابل اطمینانی برای اندازه‌گیری میزان درد بیمار وجود ندارد. بسیاری از پزشکان با توجه به اظهارات بیمار و پرسش در مورد میزان درد از یک تا 10 صدمه وارده به بیمار را تشخیص می‌دهند، اما اگر بیمار کودک باشد مشکل چند برابر می‌شود.

محققین دانشکده پزشکی دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا، الگوریتم کامپیوتری توسعه داده اند که با دریافت تصاویر می تواند تشخیص دهد تا چه حد درد و رنج تحمل می کنید. تا به حال شده دکتر به شما بگوید از 0 تا 10 چقدر درد دارید؟

این ماشین دقیقا به همین سوال پاسخ می دهد اما با دقتی بسیار بیشتر. تصور کنید در دندان پزشکی هستید و پزشک اطلاعی از میزان درد شما ندارد و با حرکت های صورت باید تشخیص دهد تا چه حد درد می کشید اما اگر ماشینی وجود داشته باشد که میزان دقیق درد و رنج را به پزشک اطلاع دهد، کمک بزرگی به جامعه پزشکی خواهد شد.

نرم افزار تشخصی میزان درد

با رایان طب تولید کننده نرم افزار های پزشکی همراه باشید.

برداشت ما از درد متفاوت است و این برداشت متفاوت می تواند پیش زمینه از دردی غیر قابل تحمل داشته باشد یا می تواند یک حالت روانی باشد. در هر صورت کسی نمی تواند به صورت دقیق پزشک را از میزان دردی که تحمل می کند مطلع سازد، به جز یک ابزار کامپیوتری دقیق.

این نرم افزار کمک قابل توجهی در مطب های دندانپزشکی ، چشم پزشکی و…میتواند بکند و در واقع یک نرم افزار مکمل برای نرم افزار دندانپزشکی و… است

برای تست این دستگاه، محققین Baymax را روی کودکان و نوجوانان 5 تا 18 سال مورد آزمایش قرار دادند تا ببینند حین تحمل دردهای مختلف، اجزای صورت شان چه تغییری می کند. گفتنی نیست که الگوریتم کامپیوتری توانسته به اندازه انسان درک داشته باشد و حتی فراتر از آن را هم نمایش دهد.

نرم افزار مذکور، تصاویر ثبت شده را مورد آزمون قرار می دهد و تک تک اجزای صورت بررسی می شوند. صورت در حالت عادی و زمانی که دردی تحمل نمی کند نمونه اصلی است و بالا و پایین شدن اجزای صورت به دستگاه این درک را می دهد که میزان درد را تشخیص دهد.

فناوری دید استفاده شده در این تحقیق با استفاده از 46 آناتومی بدن و ترکیبات آن، درد را تشخیص می‌دهد. ویژگی خاص این سیستم مراقبت مداوم و پیوسته است در صورتی که پرستاران هر چند ساعت بیمار را بررسی می‌کنند.

موضوعات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

 

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار