جستجو در سایت
جستجو
دستگاه کارتخوان (POS) در صنعت پزشکی
۶, مهر, ۱۳۹۵

تاریخچه دستگاه کارت خوان

دستگاه پوز رایان طب

در سال‏های اخیر با کاهش نسبت ارزش واقعی به ارزش اسمی اسکناس و مسکوک درایران، سهم ابزار اخیر در حجم پول کاهش قابل توجهی داشته و جای خود را به پرداخت‏های مبتنی بر انواع چک خصوصاً چک‏های مسافرتی و تضمینی داده است.
معرفی ابزارهای نوین پرداخت الکترونیک به سال 1370 و آغاز به کار خدمت عابر بانک سپه بازمی‏گردد که اولین نمونه از کارت‏ها را با قابلیت برداشت از پایانه‏های خود پرداز در اختیار مشتریان شبکه بانکی قرار داد.
طی سال‏های گذشته اکثریت قریب به اتفاق بانک‏های کشور خدمات کارت – برداشت را به مشتریان خود ارائه داده‏اند. بهره‏گیری از خدمات مزبور، عمدتاً با هدف توسعه کاربری باجه‏های الکترونیک به جای باجه‏های شعب و تحویل نقد به مشتریان بوده است. ارائه خدمات مزبور تا کنون برای مشتریان، مستلزم صرف هزینه نبوده و در آینده نزدیک نیز با توجه به سیاست توسعه و جایگزینی پرداخت‏های الکترونیک، به نظر نمی‏آید کارمزدی متوجه دارندگان کارت گردد.

دستگاهای کارت خوان در صنعت پزشکی

در حال حاضر بیشتر اصناف  برای ثبت معاملات خود از نرم افزارهای مالی و حسابداری استفاده می کنند. به همین منظور  مطب ، کلینیک و پلی کلینیک نیز در حال حرکت به سمت استفاده از دستگاه پوز هستند، حال استفاده از pos   در کنار استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و ثبت دریافت ها و پرداخت ها شاید کمی زمان بر باشد و امروزه همه علاقه مند به این موضوع هستند که سرعت انجام کار خود را با استفاده از امکاناتی که نرم افزارهای مدیریت مطب و مالی در اختیار ما قرار می دهند افزایش دهند. ما در مجموعه نرم افزار پزشکی رایان طب همواره توجه به این نکته و نیازهای مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده ایم در همین راستا و در پی همکاری با بانک سامان و ملت و ملی مشتریانی که pc pos  این بانک را در اختیار دارند می توانند با استفاده از امکان جدید نرم افزار  رایان طب زیر سیستم pc pos  خود را به نرم افزار های شرکت  رایان طب  شامل نرم افزار مطب ، نرم افزار کلینیک ، نرم افزار پلی کلینیک  خود متصل نمایند و دریافتها و پرداختهای خود را مستقیما از داخل نرم افزار رایان طب به دستگاه منتقل نمایند و سرعت کار خود را افزایش دهند.

دستگاه پوز رایان طب

چشم انداز آینده

با وجود این که کارت‌های پلاستیکی بیش از نیم قرن رایج ترین مدل کارت بوده اما اخیرا پیشرفت های بسیاری در صنعت پرداخت صورت گرفته که از سرویس های آنلاین مثل PayPal تا ریزتراشه های قابل نصب در گوشی تلفن همراه و سایر قطعات را در بر می گیرد و چشم انداز متفاوتی برای صنعت پرداخت ترسیم می‌کند. با وجود فروانی بسیار زیاد دستگاه های کارتخوان در سراسر آمریکا و جهان که مهمترین کاربرد آنها خوانش یک کارت پلاستیکی دارای نوار مغناطیسی است، نه تنها منسوخ شدن کارت‌های اعتباری در آینده نزدیک بسیار بعید است بلکه پرداخت با کارت‌های اعتباری، تلفن همراه، اثر انگشت یا ریزتراشه های جاگذاری شده در بدن و … مراحل تکمیلی راهی هستند که بانک آمریکا در سال 1958 آغاز نموده و تحقق آرمان جامعه بدون پول نقد را گام به گام به واقعیت نزدیک می‌کند.

 

ارسال شده در مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار