جستجو در سایت
جستجو

دستگاه کارتخوان (POS) در صنعت پزشکی

27, سپتامبر, 2016

تاریخچه دستگاه کارت خوان

دستگاه پوز رایان طب

در سال‏هاي اخير با كاهش نسبت ارزش واقعي به ارزش اسمي اسكناس و مسكوك درايران، سهم ابزار اخير در حجم پول كاهش قابل توجهي داشته و جاي خود را به پرداخت‏هاي مبتني بر انواع چك خصوصاً چك‏هاي مسافرتي و تضميني داده است.
معرفي ابزارهاي نوين پرداخت الكترونيك به سال 1370 و آغاز به كار خدمت عابر بانك سپه بازمي‏گردد كه اولين نمونه از كارت‏ها را با قابليت برداشت از پايانه‏هاي خود پرداز در اختيار مشتريان شبكه بانكي قرار داد.
طي سال‏هاي گذشته اكثريت قريب به اتفاق بانك‏هاي كشور خدمات كارت – برداشت را به مشتريان خود ارائه داده‏اند. بهره‏گيري از خدمات مزبور، عمدتاً با هدف توسعه كاربري باجه‏هاي الكترونيك به جاي باجه‏هاي شعب و تحويل نقد به مشتريان بوده است. ارائه خدمات مزبور تا كنون براي مشتريان، مستلزم صرف هزينه نبوده و در آينده نزديك نيز با توجه به سياست توسعه و جايگزيني پرداخت‏هاي الكترونيك، به نظر نمي‏آيد كارمزدي متوجه دارندگان كارت گردد.

دستگاهای کارت خوان در صنعت پزشکی

در حال حاضر بیشتر اصناف  برای ثبت معاملات خود از نرم افزارهای مالی و حسابداری استفاده می کنند. به همین منظور  مطب ، کلینیک و پلی کلینیک نیز در حال حرکت به سمت استفاده از دستگاه پوز هستند، حال استفاده از pos   در کنار استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و ثبت دریافت ها و پرداخت ها شاید کمی زمان بر باشد و امروزه همه علاقه مند به این موضوع هستند که سرعت انجام کار خود را با استفاده از امکاناتی که نرم افزارهای مدیریت مطب و مالی در اختیار ما قرار می دهند افزایش دهند. ما در مجموعه نرم افزار پزشکی رایان طب همواره توجه به این نکته و نیازهای مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده ایم در همین راستا و در پی همکاری با بانک سامان و ملت و ملی مشتریانی که pc pos  این بانک را در اختیار دارند می توانند با استفاده از امکان جدید نرم افزار  رایان طب زیر سیستم pc pos  خود را به نرم افزار های شرکت  رایان طب  شامل نرم افزار مطب ، نرم افزار کلینیک ، نرم افزار پلی کلینیک  خود متصل نمایند و دریافتها و پرداختهای خود را مستقیما از داخل نرم افزار رایان طب به دستگاه منتقل نمایند و سرعت کار خود را افزایش دهند.

دستگاه پوز رایان طب

چشم انداز آینده

با وجود این که کارت‌های پلاستیکی بیش از نیم قرن رایج ترین مدل کارت بوده اما اخیرا پیشرفت های بسیاری در صنعت پرداخت صورت گرفته که از سرویس های آنلاین مثل PayPal تا ریزتراشه های قابل نصب در گوشی تلفن همراه و سایر قطعات را در بر می گیرد و چشم انداز متفاوتی برای صنعت پرداخت ترسیم می‌کند. با وجود فروانی بسیار زیاد دستگاه های کارتخوان در سراسر آمریکا و جهان که مهمترین کاربرد آنها خوانش یک کارت پلاستیکی دارای نوار مغناطیسی است، نه تنها منسوخ شدن کارت‌های اعتباری در آینده نزدیک بسیار بعید است بلکه پرداخت با کارت‌های اعتباری، تلفن همراه، اثر انگشت یا ریزتراشه های جاگذاری شده در بدن و … مراحل تکمیلی راهی هستند که بانک آمریکا در سال 1958 آغاز نموده و تحقق آرمان جامعه بدون پول نقد را گام به گام به واقعیت نزدیک می‌کند.

 

Posted in مقالات