جستجو در سایت
جستجو

دوربین سه‌بعدی پزشکان برای تشخیص بیماری سرطان

۱۱, اسفند, ۱۳۹۵

محققان بیمارستان عمومی ماساچوست موفق به تولید دوربین سه بعدی بسیار کوچکی شده‌اند که اندازه قرص و کپسول‌های معمولی است و از آن می‌توان برای تشخیص انواع بیماری‌ها به خصوص سرطان استفاده کرد. این گجت پزشکی قادر به ایجاد تصاویر سه‌بعدی از اندام‌های داخلی بدن است که پزشکان را در تشخیص امراض یاری می‌رساند.

دوربین‌های پزشکی موجود، پیش از رهسپار شدن در روده‌ی بیمار، تنها قادر به عکسبرداری از مری است. اما در محصول تازه‌ی متخصصان بیمارستان عمومی ماساچوست سیم بسیار نازکی تعبیه شده تا پزشک بنا به نیاز خود دستگاه را در بدن بیمار کنترل کرده و آن را به بالا و پایین هدایت کند.

از این گذشته خروجی این دوربین تنها تصاویر معمولی نیست، بلکه می‌تواند با استفاده از «تصویربرداری دامنه فرکانس نوری» خروجی سه بعدی جالبی را از مری تهیه کند. در این روش بر خلاف تکنیک‌های همیشگی و بهره از امواج فراصوتی، از پرتوهای نوری فرو سرخ (مادون قرمز) استفاده می‌شود که نتیجه‌ی به مراتب بهتری را در بر دارد.

این گجت می‌تواند جایگزین خوبی برای آندوسکوپی‌های معمول باشد، که عموماً در آن دوربین را به کابل منعطفی وصل کرده و کل مجموعه را از طریق مجرای گلو به بدن بیمار وارد می‌کنند. در حالی که این شیوه نه تنها در عمل برای بیمار و پزشک راحت‌تر است، بلکه خروجی کار نیز قابل تامل می‌باشد؛ به گونه‌ای که پزشکان را در تشخیص انواع سرطان‌ها و بیماری‌های مری یاری می‌رساند.

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار