جستجو در سایت
جستجو

رفع مشکلات نوبت دهی در مطب ها و کلینیک ها

۲۵, مرداد, ۱۳۹۵

رفع مشکلات نوبت دهی در مطب ها و کلینیک ها

یکی از مهمترین شاخص های عملکرد پزشکان ، متغیر انتظار بیماران در دریافت خدمات می باشد. زمان انتظارطولاني مانع از ارايه خدمات مطلوب ، اتلاف وقت بيماران و عدم رضايت آن ها مي گردد؛ بنابراين رضايت بيمار از زمان انتظار نقش بسزايي در فرايند تضمين و مديريت كيفيت ايفا مي كند.

شرکت رایان طب ،با بررسی وضعیت نامناسب نوبت دهی مراکز درمانی از جمله مطب ها ،کلینیک ها و پلی کلینیک ها اقدام به شناسایی و  اعمال تدابیری در ارتقا نرم افزار تخصصی خود به منظور تکریم ارباب رجوع و مدیریت زمان بیماران و همچنین اختصاص دسترسی خاص به پزشکان، جهت مديريت صحيح در تنظيم زمان معاينه ، تعداد بيماران معاينه شده در يك ساعت ،مدیریت صفوف و فراخوان بیماران ،…. نموده است.

حال به شرح برخی از مشکلات رایج در مطب ها و مراکزدرمانی (هم از دیدگاه پزشکان و هم از دیدگاه بیماران ) پرداخته  که نرم افزار تخصصی رایان طب اقدام به رفع هریک از این مشکلات و یا مشکلات احتمالی نموده است:

 

عدم حضور به موقع بيماران داراي نوبت در مطب و یا مراجعه بيماران شهرستاني و ساكنين ساير استان ها بدون نوبت قبلي

يكي از مشكلات در زمينه نوبت دهي عدم حضور به موقع بيماران در مطب، طبق وقت قبلي مي باشد ؛ به گونه اي كه بعضي از بيماران قبل از زمان اعلام شده مراجعه مي كنند و مطب به واسطه حضور اين گروه شلوغ مي شود و از طرف ديگر ، افرادي كه نوبت داشته اند بعد از زمان تعيين شده مي آيند و توقع دارند به مجرد حضور در مطب، ويزيت شوند. مشكل ديگر، مراجعين شهرستاني هستند كه بدون نوبت مراجعه مي كنند و مي خواهند پزشك را درهمان روز ملاقات كنند.شرکت رایان طب با راه اندازي سيستم  نوبت دهی تلفني (تلفن گویا ) و همچنین سیستم نوبت دهی اینترنتی ، مشکلات مربوط در  نوبت دهی مطب  ها و کلینیک ها را به گونه ای که درادامه میخوانید حل نموده است.

 

 شيوه نوبت دهي در سيستم تلفنی (گویا ) به گونه اي است كه متقاضي، نوع تخصص مورد نظر را انتخاب مي كند ، سپس نام پزشك و بعد نام و نام خانوادگي به صورت شفاهي توسط وي بيان مي شود.در مرحله بعد، نوع بيمه فرد و شماره دفترچه بيمه فرد سؤال مي شود و فرد با كمك صفحه كليد تلفن ،اين اطلاعات را وارد مي كند. سپس سيستم ، شماره نوبت و زمان ويزيت را بيان مي كند . افراد در زمان مقرر به كلينيك مراجعه مي كنند و در قسمت پذيرش با پرداخت فرانشيز و دريافت قبض به پزشك مربوطه مراجعه مي كنند.

 

شیوه نوبت دهی در سیستم اینترنتی : در این سیستم  بیمار با مراجعه به سایت اختصاصی پزشک یا کلینیک مربوطه و با کلیک بر روی گزینه دریافت نوبت اینترنتی ،میتواند زمان ها و روزهای آزاد پزشک را جهت رزرو و دریافت نوبت مشاهده کرده  و نوبت خود را رزرو نموده و پس از هدایت به درگاه پرداخت اینترنتی بانک ، با واریز مبلغ ویزیت نوبت خود را از راه دور قطعی نماید سپس  كد رهگيري در پرينت نهايي در اختيار بيمار قرار مي گيرد و در انتهاي برگه تأكيد مي شود كه بيمار در زمان مشخص شده مراجعه نمايد. در صورت عدم امكان مراجعه در زمان مشخص شده، لازم است بيمار درخواستش را لغو كند و یا در صورتی که بیمار تمایل به تعویض زمان نوبت خود داشته باشد  سیستم نوبت دهی نرم افزار رایان طب این قابلیت را فراهم ساخته که بیمار به راحتی نوبت قبلی خود را لغو و نوبت جدید خود را اخذ نماید.

کلیه نوبت های اینترنتی ،کد های رهگیری و زمان مراجعه تمامی بیماران در همان زمان برای منشی پزشک قابل رویت بوده و حتی می توان با استفاده از سیستم پیامک نرم افزار رایان طب کلیه این موارد برای پزشک یا منشی پزشک پیامک گردد. این امکان در همه نرم افزار های شرکت رایان طب مانند نرم افزار دندانپزشکی ، نرم افزار چشم پزشکی …. قابل پیاده سازی است.

مزاياي اين سيستم عبارت از كاهش ازدحام مراجعه كنندگان، امكان اخذ نوبت توسط ساكنين شهرستان و ساير استان ها، دسترسي آسان و كاهش اتلاف وقت بيماران مي باشد.

 

فراموشي زمان دقيق نوبت بيماران

يكي دیگر از دلايل ازدحام بيماران در مطب پزشكان و اختلال در نوبت ها و پيرو آن افزايش زمان انتظار، فراموشي زماندقيق نوبت بيماران است. بيماران به علت فراموشي نوبت خود زودتر و يا ديرتر مراجعه مي كنند و سبب ازدحام در مطب و اختلال در نوبت ها مي شوند و از سوي ديگر، بيماراني كه روز نوبت خود را فراموش كرده اند، در روزي ديگر مراجعه مي كنند و تقاضاي پذيرفته شدن توسط منشي را دارند كه در صورت پذيرش منشي اختلال در ساير نوبت ها ايجاد مي شود و در صورت عدم پذيرش ، به تنش ميان منشي و بيمار مي انجامد.راهکار شرکت رایان طب جهت رفع این مشکل استفاده از قابلیت پیامک نرم افزار رایان طب می باشد بدینگونه که روز قبل به صورت اتوماتیک برای بیمار پیامکی ارسال و نوبت ایشان یاد آوری میگردد .از دیگر قابلیت های جذاب سیستم اتوماتیک پیامک نرم افزار رایان طب میتوان به کاربرد آن در ارسال پیامک هایی با محتوایی چون موجودی صندوق ،جمع کارکرد ،تعداد بیماران روز جاری ،پیشنهادات و انتقادات اشاره کرد که از طریق اینترنت هم این پیامک ها قابل بررسی می باشند

 

افزایش زمان انتظار

يكي ديگر از مشكلات، افزايش زمان انتظار انجام ساير اقدامات تشخيصي در مطب توسط پزشك است.به طوریکه برخی اقدامات تشخیصی نیاز به مدت زمان بیشترو یا برخی دیگر نیاز به زمان کمتری دارد .به همین منظور نرم افزار رایان طب به منظور انعطاف بیشتر در  نوبت دهی حضوری ، قابلیت تعریف مدت زمان ویزیت توسط پزشک و شیفت های کاری را قرارداده است و یا در سیستم نوبت دهی اینترنتی بیمار با انتخاب خدمت تشخیصی مورد نظر خود در هنگام اخذ نوبت ،امکان مدیریت هر چه بهتر زمان را برای پزشک فراهم میکنند .

لطفا جهت مشاهده و کار در محیط سیستم نوبت دهی اینترنتی رایان طب این قسمت را کلیک بفرمایید

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

دریافت پیش نمایش نرم افزار