جستجو در سایت
جستجو

یاد گیری ساخت و ذخیره پسورد به صورت ایمن

۱۷, اردیبهشت, ۱۳۹۷

صدها میلیون کلمه عبور توسط هکرها به تنهایی در سال 2017 شکسته شدند. فکر نکنید که همیشه رمز شما را هک خواهند کرد.

 هکرها و مهاجمان کامپیوتر از نرم افزار خودکار به عنوان راهی برای ارسال صدها حدس در هر دقیقه برای باز کردن حساب کاربری استفاده می کنند. ابزارها لیستی از واژه های فرهنگ لغت را برای رمزگشایی پسورد گمراه می کنند و برخی حتی حتی عبارات، عددی یا نشانه های مشترک را اضافه می کنند که فکر می کند شما به کلمه اضافه کرده اید تا پیچیده تر شود.

تکنیک های مبتنی بر حافظه

شما لازم نیست صد ها کلمه عبور مختلف را حفظ کنید: یکی از راه های ایجاد کلمه عبور منحصر به فرد برای هر سایت که بازدید می کنید، هنوز همه آنها را در سر خود نگه دارید، استفاده از مجموعه ای از قوانین آسان برای یادآوری است.

سایت های مختلف استانداردهای مختلفی را برای حداقل شمارنده کلمه عبور، استفاده از کاراکترهای خاص، استفاده از اعداد، استفاده از برخی از نمادها، استفاده میکنند  ، بنابراین شما احتمالا نیاز به یک ساختار پایه ای دارید که برای هر یک از این موارد استفاده متفاوت داشته باشید ، اما الگوریتم شما می تواند یکسان باقی بماند.

با رایان طب تولید کننده نرم افزار های پزشکی ، نرم افزار دندانپزشکی چشم پزشکی … همراه شوید

برای مثال، شما می توانید یک سری اعداد ثابت و اعداد را حفظ کنید و سپس آن رشته را تغییر دهید تا آن را در وب سایت خاص استفاده نمائید. برای مثال، اگر پلاک شما 000 ZZZ باشد، می توانید از این شش کاراکتر به عنوان پایه استفاده کنید. سپس یک فرم از علائم نقطه گذاری و سپس چهار حرف اول نام رسمی سایت اضافه کنید. برای ورود به حساب کاربری خود در Chase Bank، پسورد  شما 000ZZZ! chas ؛ پسورد  شما در Netflix 000ZZZ! netf خواهد بود.

نیاز به تغییر گذرواژه به دلیل آنکه منقضی شده است دارید ؟ فقط یک عدد را در انتهای اضافه کنید

این رویکرد کامل نیست – بهتر است با استفاده از یک مدیر رمز عبور بهتر عمل کنید – اما حداقل این روش اطمینان حاصل خواهد کرد که رمزعبور شما در بین 91 درصد از کل کلمه عبور موجود در فهرست برترین ها قرار دهد

تکنیک های مبتنی بر کاربرد

شما میتوانید از یک سری نرم افزار های خاص که در این زمینه طراحی شده اند استفاده کنید

اگر دوست دارای در فضای وب  از این رمز ها استفاده کنید بهتر است به سراغ وب سایت های  زیر بروید

  • 1Password این برنامه تک تک پسوردهای شما را در درون خود ذخیره می کند و فقط با یک پسورد اصلی به همه پسوردهای دیگر دسترسی خواهید داشت.
  • Dashlane رمزهای عبور را از طرف شما تولید و ذخیره  می کند
  • LastPass به عنوان یک برنامه مستقل و همچنین یک افزونه مرورگر کار می کند
  • RoboForm شامل یک ویژگی به اشتراک گذاری امن است، بنابراین شما می توانید رمز عبور را با دوستان و همکاران به اشتراک بگذارید
 اگر تمایل دارید یک نزمافاز مرتبط با رایانه های رومیزی داشته باشید سغی کنید از موراد زیر استفاده کنید.
  • KeePass بعد از دانلود به عنوان یک برنامه قابل حمل است ، بنابراین حتی لازم نیست بر روی رایانه شما نصب شود تا اجرا شود
  • رمز عبور ایمن توسط یک محقق امنیتی مشخص شده طراحی شده است؛ ابزار ساده اما موثر است

رمز عبور بهترین روش ها

قوانین برای بهترین شیوه های رمز عبور در سال 2017 تغییر یافت، زمانی که موسسه ملی استاندارد و فناوری، یک آژانس در وزارت بازرگانی ایالات متحده، گزارش خود را، «راهنمایی های هویت دیجیتال: تایید هویت و مدیریت چرخه عمر» منتشر کرد. NIST توصیه می کند که وب سایت ها نیاز به تغییرات رمز عبور دوره ای، از بین بردن قوانین پیچیدگی رمز عبور به نفع عبارات عبور و حمایت از استفاده از ابزار مدیریت رمز عبور.

استانداردهای NIST به طور گسترده توسط پرسنل امنیتی اطلاعات پذیرفته شده است، اما اینکه آیا اپراتورهای وب طبق راهنمایی های جدید خود را تطبیق می دهند یا خیر، مشخص نیست.

برای حفظ کلمه عبور موثر، باید:

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار