جستجو در سایت
جستجو

سوابق بیماری خود را در نرم افزار کلینیک با استفاده ازبرنامه Health ذخیره کنید

۱۶, اردیبهشت, ۱۳۹۷

یکی از امکاناتی که در اختیار کاربران آیفون قرار دارد اپلیکیشن Apple Health است که از طریق آن می توانند سلامت فردی خود را مدیریت کنند.

با مجموعه نرم افزار Health آیفون می توانید خیلی راحت با برنامه های دیگر در ارتباط بود ، از سلامت فردی خود آگاهی داشت و یا اهداف ورزشی خود را کنترل کرد. زمانی که این برنامه را باز می کنید چهار تب با نام های فعالیت (activity)، خواب (sleep)، تمرکز ذهن (Mindfulness) و تغذیه (Nutrition) را مشاهده می کنید. نرم افزار Health به شما این امکان را می دهد که اطلاعات مربوط به تناسب اندام خود را ثبت کنید.

 

ادغام برنامه Health با دستگاه های دیگر

هرچند Apple Health به طور صحیح برای دارندگان آیفون کار می کند اما این نرم افزار فقط در مواقعی که شما گوشی را با خود حمل می کنید فعال است و در صورتی که تلفن را از خود دور کنید دیگر نمی تواند به عنوان مثال مقدار مسافتی که طی کردید یا تعداد قدم هایی که برداشتید را حساب کند. Health زمانی کار خود را به خوبی انجام می دهد که به برنامه های دیگر یا اسمارت واچ که همیشه دستتان می کنید متصل باشد. یا با دستگاه هایی مانند سنسور ضربان قلب یا ترازو هوشمند هماهنگ شود.

در حال حاضر برنامه Health می تواند با HealthKit هماهنگ شود. به عنوان مثال هر زمانی که از وزنه هوشمند(Withings Smart Body Analyzer)، مانیتور بی سیم فشار خون(Wireless Blood Pressure Monitor) یا سیستم خواب هوشمند Aura استفاده می کنید اطلاعات گزارش شده از طریق بلوتوث یا وای فای به اپلیکیشن Withings Health Mate فرستاده می شوند. اگر می خواهید این اطلاعات به Apple Health دسترسی داشته باشند باید آن را به عنوان یک منبع فعال کنید.

 

استفاده از Health با اپلیکیشن

اگر از اپلیکیشن هایی مانند «MapMyFitness» یا «RunTracker» استفاده می کنید به فکر پاک کردن آنها نیوفتید. زیرا برنامه Health می تواند اطلاعات را جمع آوری و آنها را وارد این برنامه ها کند اما باید مطمئن شوید که دو برنامه در حال ارتباط باهم هستند. این فرآیند برای هر برنامه کمی متفاوت است. برای اینکه بفهمید باهم درارتباطن باید دسترسی به Health از دیگر برنامه ها را فعال کنید. در اپلیکیشن MapMyFitness می توانید به تنظیمات مراجعه کنید. این درحالی است که اکثر برنامه ها زمانی که برای اولین بار آنها را تنظیم می کنید سعی می کنند به شما متصل شوند. همچنین این امکان برایتان وجود دارد تا اطلاعات را به دلخواهتان به اشتراک بگذارید.

زمانی که برنامه فعال شود شما می توانید آن را در قسمت Sources برنامه Health مشاهده کنید. از این قسمت قادر خواهید بود تمام اطلاعات گزارش شده از هر اپلیکیشن را ببینید و همچنین هر کدام را که تصور می کنید اشتباه است را حذف کنید.

در بخش Sources همچنین فهرستی از دستگاه هایی که به طور مستقیم اطلاعات را با برنامه Health به اشتراک می گذارند را خواهید دید. دوباره با ضربه زدن روی هر کدام می توانید به تحلیل فعالیت های این دستگاه ها بپردازید.

ثبت سوابق پزشکی کاربران

بنابر اعلام اپل، کاربران آیفون از این پس می توانند در 100 بیمارستان و کلینیک درمانی ایالات متحده، به سوابق پزشکی خود از طریق اپلیکیشن Health دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن در ماه ژانویه و همراه با عرضه نسخه بتا iOS 11.3 با بخش «سوابق پزشکی» به روزرسانی شد و در آپدیتی که امروز عرضه شده، در دسترس عموم قرار گرفته است.

اطلاعات مربوط به سوابق پزشکی -مانند آلرژی ها، وضعیت درمانی، واکسیناسیون، آزمایش ها و روند درمان- از این پس در دسترس بیمارانی که به برخی کلینیک ها مراجعه کرده اند قرار می گیرند؛ از جمله این کلینیک ها می توان به استنفورد مدیسین و جان هاپکینز اشاره کرد. تا پیش از به روزرسانی اخیر، سوابق پزشکی تنها در دسترس افرادی بود که برای آزمایش نسخه بتا ثبت نام کرده بودند.

فراهم آوردن امکان دسترسی آسان به سوابق پزشکی، به مردم کمک می کند تا کنترل بهتری بر وضعیت سلامت خود داشته باشند. برخی از گروه های فعال در حوزه سلامتی -مانند Kaiser- از پیش قابلیت مشابهی برای بیماران مهیا کرده اند و به آنها اجازه می دهند از دیوایس های موبایل یا دسکتاپ، به این سوابق دسترسی داشته باشند. اما ایده کلی اپل اینست که اطلاعات ده ها سیستم پزشکی را داخل یک اپلیکیشن واحد جمع آوری کند.

علاوه بر این ها، سوابقی که همواره در دسترس قرار دارند، به بیماران کمک می کنند تا از بروز اشتباهات خطرناک جلوگیری کنند. به عنوان مثال اگر وزن بیمار در یک کلینیک به اشتباه سنجیده شود، ممکن است دوز بالاتر و خطرناک‌تری از یک دارو را دریافت کند. تحقیقات نشان می دهد که طراحی نه چندان با کیفیت دستگاه های سنجش اطلاعات سلامتی، در بسیاری از اوقات به قصور پزشکی منجر می شود.

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار