جستجو در سایت
جستجو

اینترنت و فراهم سازی قابلیت های خاص در نرم افزار های رایان طب

۷, مهر, ۱۳۹۵

2

نرم افزار های تخصصی رایان طب یکی از برترین نرم افزار های پزشکی در سطح كشور می باشد كه بصورت اختصاصی با نگاه ویژه به نیازهای خاص مراكز پزشکی ( نرم افزار مدیریت مطب ،نرم افزار مدیریت کلینیک، نرم افزار مدیریت پلی کلینیک ) طراحی و تولید شده است. این نرم افزار ها در عین محیط كاربر پسند و سهولت استفاده كاربر ، امكانات كاربردی و در برخی موارد بی نظیری را در تخصص های مختلف پزشکی (چشم پزشکی ،دندانپزشکی ، رادیولوژی ،جراحی ،قلب و عروق ، زنان و زایمان ، فیزیوتراپی ،ترک اعتیاد ، گوارش ،ناباروری ،دیالیز، اطفال ، جراحی پلاستیک ،دیابت ،پوست و زیبایی ، کاشت مو ،سرطان و  مغز و اعصاب ) ارائه مینماید .

از قابلیت های کلیدی نرم افزار های رایان طب می توان به عدم نیاز آنها به بستر اینترنت اشاره کرد که این امکان را فراهم می آورد تا  بدون محدودیت در تعداد کاربران یا کامپیوتر های مراکز  و در بستر شبکه در مراکز مختلف پزشکی قابل استفاده می باشد.

اما با توجه به گستردگی مراکز پزشکی و نیاز به برقراری ارتباط بین این مراکز و به عبارتی همسان سازی اطلاعات بیماران ،صندوق،گزارشات ،…در نرم افزار های پزشکی رایان طب ،این شرکت برآن شد تا خدماتی را نیز در بستر اینترنت به کاربران خود ارائه دهد که از جمله این قابلیت ها در نرم افزارهای رایان طب می توان به سیستم نوبت دهی اینترنتی رایان طب ،ارسال اینترنتی نسخ بیمه نرم افزار رایان طب ،کنترل پیامک های ارسالی و دریافتی در سیستم مدیریت پیامک رایان طب ،گزارشات تحت وب و همچنین یکپارچه سازی مراکز به واسطه وب سرویس رایان طب اشاره کرد. 

%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%ad%d8%aa-%d9%88%d8%a8در سیستم نوبت دهی اینترنتی و کنترل پیامک های ارسالی و دریافتی و همچنین گزارشات تحت وب نرم افزار های رایان طب از بستر اینترنت به عنوان فراگیر ترین رسانه اجتماعی استفاده گردیده است که سرور ها ،مرورگر ها ،سیستم ها و نرم افزار ها به وسیله آن با هم در ارتباط بوده و اطلاعات خود را رد و بدل می کنند.

به طور مثال در سیستم نوبت دهی اینترنتی بدون نیاز به مراجعه بیمار در محل و با صرفه جویی در زمان  بیماران و ایجاد نظم در مرکز ،رضایت بیماران را کسب نموده و امکان مدیریت بهتر مرکز را فراهم می آورد و یا در گزارشات تحت وب ،پزشکان ،مدیران ارشد مراکز ،…می تواننددر هر زمان و مکان ،به گزارشات مرکز خود از قبیل گزارش کارکرد پزشکان ،صندوق ،…دسترسی داشته باشند و امگان مدیریت بهتر فراهم باشد.

در  ارسال اینترنتی نسخ بیمه ، انتقال اطلاعات و یکپارچه سازی مراکز نرم افزار های رایان طب  از قابلیت وب سرویس استفاده می گردد که اگر بخواهیم به صورت عامیانه تعریف مختصری از وب سرویس داشته باشیم میتوانیم بگوییم:

وب سرویس (Web Service) در معنی اولیه منظور خدمتی است که مبتنی بر وب (یا هر شبکه دیگری) ارائه شود. پس از همین جمله مشخص می شود که وب سرویس توسط یک خدمت دهنده که در اصطلاح سرور (Server) نامیده می شود قابل ارائه است. و باز همچنین مشخص است که در ازای خدمت دهنده (یا سرویس دهنده)، حتما خدمت گیرنده (یا سرویس گیرنده) وجود دارد. پس تا اینجا مشخص شد که بین سرویس دهنده یا همان سرور (Server) و سرویس گیرنده که در اصطلاح تخصصی به آن کلاینت (Client) گفته می شود باید ابزاری جهت ارتباط وجود داشته باشد. به  ابزار ارتباطی بین این دو ،وب سرویس (Web Service) گفته می شود.وب سرویس ها می توانند بسته به نیاز کلاینت ها یا مشتری ها و بسته به نوع قابلیت فنی سیستم هر دو طرف ،امکانات و تکنولوژی های مختلفی داشته باشند.webservice

به طور مثال در قابلیت یکپارچه سازی مراکز با استفاده از وب سرویس رایان طب می توان به قابلیت انتقال اطلاعات بین مراکز مختلف به صورت آنلاین و در زمان (Realtime) ،دریافت اطلاعات از نرم افزار های جانبی و انتقال به سیستم اتوماسیون درمانی رایان طب ،سیستم پرس و جو ساز ،قابلیت تشخیص اطلاعات تکراری بین مراکز و تجمیع سوابق درمانی و مالی آنها اشاره کرد و یا در ارسال اینترنتی نسخ بیمه می توان اتصال با وب سرویس سازمان های بیمه گر را برقرار نموده و این امکان فراهم باشد تا  اطلاعات به تفکیک بیمه ها و سازمانها و به صورت اتوماتیک  ارسال  و سپس این سیستم به  بررسی و کنترل خطاها ،کنترل قطع شدن اینترنت و ارسال اطلاعات به صورت اتوماتیک بعد از اتصال مجدد و یا گزارش بیمه های تایید نشده از سازمان بیمه بپردازد.

 

 

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار