جستجو در سایت
جستجو

نرم افزار محاسبه زمان زایمان و تقویم بارداری

۱۹, آذر, ۱۳۹۶

پس از فشردن دکمه محاسبه، برای دیدن تاریخ هفته های مختلف بارداری، صفحه را به چپ و راست بکشید!

* شما با این نرم افزار می توانید:
1- سن جنین در زمان حال را بر اساس سونو گرافی های قبل به طور دقیق حساب کنید.
2- سن جنین بر اساس LMP(اولین روز، آخرین قاعدگی) را به طور دقیق حساب کنید.
3- همچنین تاریخ زایمان مادر را بر اساس LMP  محاسبه کنید.

 

 

– محاسبه سن کنونی حاملگی به هفته و روز بر اساس LMP و نیز سونوگرافی گذشته

 

– محاسبه تاریخ زایمان بر اساس LMP و نیز سونوگرافی گذشته

 

– محاسبه LMP بر اساس سونوگرافی گذشته

 

– محاسبه هفته های مراقبت بارداری بر اساس LMP و نیز سونوگرافی گذشته

 

– محاسبه BMI مادر

 

– محاسبه تاریخ دقیقتر زایمان با محاسبه دقیق 40 هفته بارداری (دقیقا 40 هفته پس از LMP در افراد با سیکل های 28 روزه و محاسبه روزهای اضافه، در افراد با سیکلهای طولانی تر از 28 روز)

 

– محاسبه تاریخ انجام سونوگرافی ها و آزمایش ها و نوع آزمایش ها حین بارداری در هفته های شش تا ده (مراقبت اول) و شانزده تا هجده (مراقبت دوم) و بیست و شش تا سی (مراقبت سوم) و سی و یک تا سی و چهار حاملگی (مراقبت چهارم)

 

 

 

با توجه به اینکه محاسبه هفته های مختلف در طول بارداری و تعیین زمان دقیق جهت انجام آزمایشات و مراقبتهای حین بارداری امری دقیق و زمان بر می باشد، این نرم افزار این امکان را به پزشکان، اینترنها، پرستاران، ماماها و دانشجویان می دهد تا فقط با وارد کردن LMP (تاریخ روز اول از آخرین قاعدگی خانم باردار) و یا سن جنین در سونوگرافی گذشته مادر باردار و نیز در صورت دلخواه و جهت محاسبه دقیقتر، طول دوره های قاعدگی فرد مذکور قبل از بارداری (به طور پیش فرض 28 روزه در نظر گرفته شده)، موارد فوق برای ایشان محاسبه گردد.

 

به دلیل درخواستهای مکرر کاربران، برخلاف ورژنهای قبلی نرم افزار، جهت سهولت، در ورژن جدید، ورود اطلاعات از طریق کیبورد موبایل صورت می پذیرد بنابراین در وارد کردن اعداد و تاریخ ها در کادرهای مربوطه دقت لازم را بعمل آورید؛ مثلا سال را به طور کامل وارد نمایید (به عنوان مثال: ۱۳۹۵) چرا که در صورت وارد کردن اعداد و تاریخ های اشتباه (مثلا وارد کردن عدد ۳۲ در کادر روز! یا عدد ۱۴ یا ۰ در کادر ماه! یا عدد ۳۹۵ در کادر سال!) به طور پیشفرض، تاریخ امروز در محاسبات لحاظ می گردد.

این نرم افزار علاوه بر داشتن تقویم شمسی دقیق (بدون ذکر مناسبتها)، در سالهای گذشته و آینده نیز قادر به محاسبه زمان مراقبت ها می باشد و حتی سالهای کبیسه شمسی و میلادی گذشته و آینده را در نظر می گیرد لذا در تکمیل پرونده های پزشکی در تمام سالها کاملاً کارایی دارد.
این نرم افزار دقیقا مراقبتهای مذکور را از روز اول هفته ذکر شده تا روز آخر هفته در نظر می گیرد مثلا از روز اول هفته سی و یک تا آخرین روز هفته سی و چهار (یعنی قبل از شروع هفته سی و پنج).
پس از محاسبه جهت جابجایی بین هفته ها صفحه را به چپ و راست بکشید.
در صورتی که تاریخ کنونی همزمان با یکی از هفته های یاد شده در بالا (یعنی زمان انجام مراقبت ها) باشد علامت قرمز رنگ در بالای آن هفته ها به عنوان یاد آوری ظاهر می گردد.

حجم اصلی نرم افزار تنها 495 کیلوبایت می باشد و حجم کمی از گوشی شما را اشغال می کند ولی به دلیل گنجاندن فایل ادوب ایر در بسته نرم افزار، حجم فایل نصبی apk کمی بالا رفته است ولی در عوض در هنگام نصب، در صورتی که ادوب ایر روی گوشی موجود باشد، به آخرین ورژن (در حال حاضر 24.0.0.180) آپدیت می گردد و در صورت عدم وجود نصب می شود.
این نرم افزار صرفا به عنوان دستیار جهت محاسبه زمان های مختلف بارداری می باشد و علی رغم آزمایشات بسیار این نرم افزار، نهایتا تنها پزشک و کادر پزشکی مسئول تعیین زمان انجام و نوع مراقبتها می باشد و در صورت اعتماد از این نرم افزار کمک خواهند گرفت.

تقویم پزشکی
محاسبه زایمان و تقویم پزشکی.

موضوعات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

 

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار