جستجو در سایت
جستجو

نقش فناوری در بهبود خدمات پزشکی در مطب، کلینیک

۱۸, اردیبهشت, ۱۳۹۷
نقش فن آوری در بهبود خدمان پزشکی

داشتن  مراقبت های بهداشتی است که در این بین فناوری متفاوتی را شکل داده است ، یکی از موثرترین راه های دسترسی افراد ، اینترنت است که به کمک  خدمات بهداشتی در محیط سرپایی آمده است . با افزایش تقاضا برای خدمات بیمارستانی به دلیل جمعیت و یه خصوص جمعیتی که مسن هستند افزایش میزان انتظار دریافت خدمات بالا میرود. در چنین شرایطی باید از فناوری های موجود در این زمینه استفاده کنیم

بهبود دسترسی به خدمات

اینترنت به افراد  برای دسترسی به سیستم رزرو بیمارستان اجازه خواهد داد تا انتخاب و رزرو قرار ملاقات ها که مطابق با برنامه خود هستند را انجام دهند . این به جلوگیری از عدم حضور آنها  و کمک به بیماران بیمارستان آنلاین کمک می کند.همچنین به رانندگی استانداردهای کیفیت کمک می کند،در واقع باعث کاهش رفت و آمد های بی مورد برای دریافت نوبت شده میتوانید بیمارستان ها را با یکدیگر مقایسه شوند که دارای چنین خدماتی هستند یا نه . یکی دیگر از منافع، که در لندن مورد بررسی قرار گرفته است ، زمانی رخ داد که یک سیستم رزرو آنلاین برای بخش های مختلف یک بیمارستان و یا حتی بیماری های خاص  مورد بررسی قرا گرفته است.

اشتراک تخصص ها پزشکان

فناوری یک روش قدرتمند برای آوردن پزشکان از سراسر سازمانها  و مراکز پزشکی است تا بتواند تخصص  خود را برای نفع بیمار ترکیب کند. کلینیک های مجازی با روش های مختلفی کار می کنند.مثلا کلینیک مشترک بین پزشکان دفتر و کارکنان بیمارستان است که در مواردی با استفاده از بررسی های آنلاین با یک سیستم IT مشترک بحث کنند . این نتیجه به اشتراک دانش کمک خواهد کرد و می تواند نیاز افرارد به قرار ملاقات در بیمارستان را برطرف کند.

در حال حاظر کلینیک های مجازی به طور فزاینده ای در مراقبت از دیابت مورد استفاده قرار می گیرند. بیماران می توانند با پزشکان آنلاین مشورت کنند، نمونه ای از این کلینیک های مجازی میتوان سیستم پرسش و پاسخ و سوالات متداول در وبسایت را در نظر گرفت  و صرفه جویی در سفر طولانی خود را به بیمارستان را به ارمغان میاورد. به علاوه، یک مشاوره شبکه مجازی می تواند یک تیم چند رشته ای را به صورت مجازی به ارمغان بیاورد، سفر به حداقل می رساند و امکان بررسی موارد را از طریق تکنولوژی فراهم می کند. تحقیقات نشان داده است که داشتن یک کلینیک مبتنی بر شبکه مجازی  برای بهبود بخشیدن به روند بیماری ، بیماران بسیار موثر است.

توانمندسازی بیماران با تکنولوژی

 

جذب سنتی بیماران در  بیمارستان به سرعت در حال تغییر  به عنوان روش جدید اتصال بیماران به پزشکان ظاهر می شود.  مثلا در یک صفحه وب شما میتوانید اطلاعات بیماران را به صورت مدام  به کمک خود بیماران جمع آوری نموده و در مواقع نیاز به آنها دسترسی و اسفاده نمائید مثلا این  فناوری می تواند موارد یاد شده و نتایج خون را برای افرادی که دارای شرایط دراز مدت مانند دیابت هستند جمع آوری کند. این کار بیمار را کنترل می کند، اهداف را تعیین می کند و سوابق خود را برای مشاوره با یک پزشک آماده می کند.وب سایت آنلاین اسکاتلند My Diabetes My Way یک نمونه موثر از این است.

برنامه های موبایل نیز توانایی کمک به افراد برای مدیریت داروها و سایر شرایط خود را دارند. نمونه هایی از این جمله امکان دادن بیماران به بررسی و نگهداری فهرست های دارویی خود را تا به امروز در  یک برنامه برای سرطان پستان که مراقبت از بیمار را فراهم می کند. این پیشرفت ها در تکنولوژی به این معنی است که نیاز به بازاندیشی کلی در مورد چگونگی کارکرد کلینیک های سرپایی آینده است و اینکه چگونه بیماران خود را از طریق افزایش استفاده از دستگاه های تلفن همراه تغییر خواهند داد.

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

دریافت پیش نمایش نرم افزار