جستجو در سایت
جستجو

هتلنیگ در بیمارستان و نرم افزار های پزشکی

۲۵, آبان, ۱۳۹۶

امروزه مفهوم رضایت‌مندی بیماران در تمام دنیا در حوزه مراقبت‌های پزشکی اهمیت بسیار ویژه‌ای یافته است، چراکه بیماران و همراهان آنها مشتریان اصلی و نهایی بیمارستان‌ها بوده و وظیفه اصلی ارائه دهندگان خدمت، برآوردن نیازهای واقعی و محسوس و تحصیل رضایت آنها است.

در حقیقت این رضایت بیمار است که نشان دهنده انجام صحیح خدمات مطلوب در بیمارستان می باشد، رضایتی که مسلما نمی تواند صرفا به دلیل ارائه خدمات حرفه‌ای و بهره‌مندی از فناوری‌های پیشرفته محقق شود؛ بلکه سهم عمده این رضایت‌مندی متاثر از کیفیت و تنوع خدمات اقامت بیمار و رفتار کارکنان بیمارستان‌ها می‌باشد و هرچه این خدمات متنوع تر و با کیفیت بهتر ارائه شود، رضایت بیماران و احتمال انتخاب مجدد بیمارستان توسط آنها بیشتر می‌شود.

اجرای برنامه ارتقاء کمی و کیفی خدمات اقامت بیمار بیمارستانی و ارائه امکانات مناسب به همراهان بیمار گامی اساسی در جهت افزایش رضایت خدمت گیرندگان خواهد بود و برای تحقق این هدف نیز، تعریف استانداردهای خدمات اقامت بیمار و یکپارچه سازی آن، ضروری است.

مجموعه تسهيلات و خدمات ارايه شده به بيماران در طول مدت بستري را شامل مي گردد كه در دو بعد تجهيزات و

 تشريفات قابل برنامه ريزي و اجرا مي باشد.

  • ساختمان و تاسیسات
  • تجهیزات و امکانات
  • خدمات رفاهی
  • خدمات نظافت و بهداشت
  • تغذیه بیمار
  • منابع انسانی

سيستم جامع مدیریت بیمارستانی  HIS رایان طب با پيشرفته ترين تكنيك هاي برنامه نويسي در زمينه ذخيره و بازيابي اطلاعات طراحي شده است که در ذيل به معرفي خلاصه‌اي از قابليتهاي اين سيستم مي‌پردازيم .

در اين نرم افزار كاربر با توجه به فرم استاندارد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي , براي بيمار تشكيل پرونده داده و شماره پرونده بيمار تعيين مي‌گردد و دركليه مراجعات بعدي بيمار اين شماره ثابت مي‌ماند .
· امكان تشكيل پرونده بيمار بر اساس اطلاعات ثابت وي و اختصاص شماره پرونده ثابت براي بيمار.
· امكان ثبت مراجعه بيمار بر اساس اطلاعات متغير در هر مراجعه ( نوع بيمه ، آدرس ، بيماري ، پزشك و … ).
· امكان جستجوي پرونده بيماران بر اساس نام ، نام خانوادگي ، شماره پرونده ، شماره سريال و با رؤيت نام پدر و شماره شناسنامه ، دسترسي سريع به پرونده بيماران را ايجاد كرده است .
· امكان تخت دهي به بيمار در ثبت مراجعه با استفاده از سيستم كامل مانيتورينگ تختهاي بيمارستان كه بصورت گرافيكي توانايي انتخاب تخت خالي در كمترين زمان را امكان پذير مي كند.
· امكان ثبت انتقالهاي بيمار از بخشي به بخش ديگر با سيستم كنترل تخت دهي كه در نهايت براي استعلام هتلينگ بيمار در ترخيص مورد استفاده قرار مي گيرد.
· امكان رؤيت تمامي پرداختهاي بيمار با شماره قبضهاي صندوق جهت كنترل وديعه بيمار.
· ليست گيري از بيماران بستري به تفكيك ( بخش مورد نظر با امكان فيلتر بر روي پزشك خاص و بيمه خاص ).

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار