جستجو در سایت
جستجو
هتلنیگ در بیمارستان و نرم افزار های پزشکی
۲۵, آبان, ۱۳۹۶

امروزه مفهوم رضایت‌مندی بیماران در تمام دنیا در حوزه مراقبت‌های پزشکی اهمیت بسیار ویژه‌ای یافته است، چراکه بیماران و همراهان آنها مشتریان اصلی و نهایی بیمارستان‌ها بوده و وظیفه اصلی ارائه دهندگان خدمت، برآوردن نیازهای واقعی و محسوس و تحصیل رضایت آنها است.

در حقیقت این رضایت بیمار است که نشان دهنده انجام صحیح خدمات مطلوب در بیمارستان می باشد، رضایتی که مسلما نمی تواند صرفا به دلیل ارائه خدمات حرفه‌ای و بهره‌مندی از فناوری‌های پیشرفته محقق شود؛ بلکه سهم عمده این رضایت‌مندی متاثر از کیفیت و تنوع خدمات اقامت بیمار و رفتار کارکنان بیمارستان‌ها می‌باشد و هرچه این خدمات متنوع تر و با کیفیت بهتر ارائه شود، رضایت بیماران و احتمال انتخاب مجدد بیمارستان توسط آنها بیشتر می‌شود.

اجرای برنامه ارتقاء کمی و کیفی خدمات اقامت بیمار بیمارستانی و ارائه امکانات مناسب به همراهان بیمار گامی اساسی در جهت افزایش رضایت خدمت گیرندگان خواهد بود و برای تحقق این هدف نیز، تعریف استانداردهای خدمات اقامت بیمار و یکپارچه سازی آن، ضروری است.

مجموعه تسهیلات و خدمات ارایه شده به بیماران در طول مدت بستری را شامل می گردد که در دو بعد تجهیزات و

 تشریفات قابل برنامه ریزی و اجرا می باشد.

  • ساختمان و تاسیسات
  • تجهیزات و امکانات
  • خدمات رفاهی
  • خدمات نظافت و بهداشت
  • تغذیه بیمار
  • منابع انسانی

سیستم جامع مدیریت بیمارستانی  HIS رایان طب با پیشرفته ترین تکنیک های برنامه نویسی در زمینه ذخیره و بازیابی اطلاعات طراحی شده است که در ذیل به معرفی خلاصه‌ای از قابلیتهای این سیستم می‌پردازیم .

در این نرم افزار کاربر با توجه به فرم استاندارد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی , برای بیمار تشکیل پرونده داده و شماره پرونده بیمار تعیین می‌گردد و درکلیه مراجعات بعدی بیمار این شماره ثابت می‌ماند .
· امکان تشکیل پرونده بیمار بر اساس اطلاعات ثابت وی و اختصاص شماره پرونده ثابت برای بیمار.
· امکان ثبت مراجعه بیمار بر اساس اطلاعات متغیر در هر مراجعه ( نوع بیمه ، آدرس ، بیماری ، پزشک و … ).
· امکان جستجوی پرونده بیماران بر اساس نام ، نام خانوادگی ، شماره پرونده ، شماره سریال و با رؤیت نام پدر و شماره شناسنامه ، دسترسی سریع به پرونده بیماران را ایجاد کرده است .
· امکان تخت دهی به بیمار در ثبت مراجعه با استفاده از سیستم کامل مانیتورینگ تختهای بیمارستان که بصورت گرافیکی توانایی انتخاب تخت خالی در کمترین زمان را امکان پذیر می کند.
· امکان ثبت انتقالهای بیمار از بخشی به بخش دیگر با سیستم کنترل تخت دهی که در نهایت برای استعلام هتلینگ بیمار در ترخیص مورد استفاده قرار می گیرد.
· امکان رؤیت تمامی پرداختهای بیمار با شماره قبضهای صندوق جهت کنترل ودیعه بیمار.
· لیست گیری از بیماران بستری به تفکیک ( بخش مورد نظر با امکان فیلتر بر روی پزشک خاص و بیمه خاص ).

ارسال شده در مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار