جستجو در سایت
جستجو

هواپيماهای بدون سرنشين به عنوان جانشين هاي پزشكی در معرض آزمایش قرار دارند

۱۲, آبان, ۱۳۹۷
هواپیما بدون سرنشین

هواپيماهاي بدون سرنشين به عنوان جانشين هاي پزشكي در معرض آزمایش قرار دارند

وسایل نقلیه بدون سرنشین (UAVs)، که به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین نیز شناخته می شوند، برای انواع مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله کمک های فاجعه به ارگان های پیوند و نمونه های خون. هنگامی که به اورژانس پزشکی می آید، هر لحظه برای بقای بیمار حیاتی است. آنچه که هواپیماهای بدون سرنشین را جدا از روش های سنتی حمل و نقل اورژانسی می کند، توانایی عبور از ترافیک در مناطق پرجمعیت است، در حالی که از شرایط جاده ای بدست می آید که در آن زمین برای حرکت بسیار دشوار است.

نحوه عمل جراحی پلاستیک

آلک مومونت، فارغ التحصیل مهندسی در دانشگاه صنعتی دلفت در هلند، یک هواپیمای بدون سرنشین را طراحی کرد که می تواند در شرایط اضطراری در طی یک رویداد قلب استفاده شود. هواپیمای بدون سرنشین وسایل پزشکی ضروری را شامل می شود، از جمله یک defibrillator(الکتروشوک قلبی) کوچک. هواپیما مینی مستقل فقط وزن 4 کیلوگرمی دارد و میتواند در حدود 100 کیلومتر در ساعت (62 مایل در ساعت) پرواز کند. اگر به لحاظ استراتژیک در شهرهای پر جمعیت واقع شده باشد، می تواند به سرعت به مقصد مورد نظر خود برسد. این به دنبال سیگنال تلفن همراه تماس گیرنده با استفاده از تکنولوژی GPS است و همچنین با وب کم مجهز شده است. اولین پاسخ دهنده در سایت با یک الکتروشوک ارائه می شود و می تواند به نحوه کارکرد دستگاه و نیز اطلاع رسانی در مورد اقدامات دیگر برای نجات جان بیمار مورد نیاز آموزش داده شود. تحقیق دانشگاه نشان میدهد که هواپیماهای بدون سرنشین مونونت می تواند به طور چشمگیری بیش از 60 درصد احتمال بروز حمله قلبی را به موقع درمان کند .

رسیدن به مناطق روستایی

در پی وقوع یک فاجعه طبیعی، انتقال مواد مهم و ارگان های حیاتی دستری به مناطق روستایی به طور موثر می تواند دشوار باشد. مطالعه ای که توسط محققان موسسه کارولینسکا و موسسه تکنولوژی سلطنتی در استکهلم سوئد انجام شد نشان داد که در مناطق روستایی، هواپیماهای بدون سرنشین که توسط مونونت طراحی شده بودند، در 93 درصد موارد سریعتر از خدمات اورژانس وارد شدند و می توانست 19 دقیقه سریعتر باشد . در مناطق شهری، هواپیمای بدون سرنشین قبل از آمبولانس در 32 درصد موارد، دست به معالجه می زد .

در ایالات متحده، هواپیماهای بدون سرنشین پزشکی هنوز مورد آزمایش قرار نگرفته اند.به دلیل مقابله با محدودیت های خاص و مقررات قانونی،که باید انجام شود. محققان و مدافعان همچنان بررسی و آزمایش می کنند که یک هواپیمای بدون سرنشین میتواند وسایل پزشکی سنگین را حمل کند یا آب و هوای شدید را تحمل کند.
آکادمی بین المللی حمل و نقل اضطراری همچنان در حال کار کردن برای تحویل هواپیماهای بدون سرنشین به دستورالعمل های مربوط به ارتباطات اضطراری است.

با وجود این چالش ها، تعداد روزافزونی از مواردی که هواپیماهای بدون سرنشین برای اورژانس های پزشکی استفاده می شود، وجود دارد. در سال گذشته، به دنبال هوریکان هاروی، اداره هواپیمایی فدرال 43 اپراتور هواپیماهای بدون سرنشین را مجاز ساخت. نماینده پیشین فائو در واکنش به مشارکت هواپیماهای بدون سرنشین در تلاش برای پاسخ به طوفان، اظهار داشت که این وضعیت ” این نمونه فوق العاده باید به سرعت در مطلاعات تکنولوژی مورد بحث قرار گیرد.”

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار