جستجو در سایت
جستجو

واقعیت مجازی برای سالمندان

۲۰, بهمن, ۱۳۹۶
واقعیت مجازی برای سالمندان

واقعیت مجازی برای سالمندان: تست های محرک، نیاز به تحقیق بیشتر

اسرار مغز به راحتی حل نمی شود. این همان چیزی است که بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه های واقعیت مجازی و ارائه دهندگان خدمات پزشکی  آن را در معرض آزمایش واقعیت مجازی (VR) برای سالمندان در جوامع پیرامون کشور قرار می دهند.

[typed string0=”واقعیت مجازی یا Virtual Reality یک فن‌آوری‌ است که با کمک نرم‌افزار‌هایی، تصاویر، صداها و در برخی موارد سایر حواس پنج‌گانه را از طریق سخت‌افزاری به کابر منتقل می‌کند. به این ترتیب کاربر این دستگاه، حس حضور در مکانی را تجربه می‌کند که در واقعیت در آن‌جا حضور ندارد. ” typeSpeed=”77″ startDelay=”0″ backSpeed=”40″ backDelay=”500″]

واقعیت مجازی دارای سالخوردهای بالقوه ای است که دارای اختلالات شناختی و فیزیکی هستند که به شدت تحت فشار هستند تا خود را بیان کنند و بر جهان خارج تمرکز کنند.

واقعیت مجازی به تازگی در Senior Living Maple wood در نیو انگلند در میان افراد مبتلا به زوال عقل مورد آزمایش قرار گرفت.

با هدست های Rend ever توسعه یافته ، بیماران به یک دنیای مجازی آفریقایی یا سایر سفرها و تصاویر تبدیل شده اند. بر اساس یک گزارش از صدای آمریکا، همه تاثیرات بسیار مثبتی دارند. بریان گیزر، معاون مدیر کل نوآوری بالینی و سلامت جمعیت، واقعیت مجازی دارای اثر بسیار آرام بخش بود. وی افزود که درمان های یادآوری کمک به ساکنین مبتلا به زوال عقل می کندکه افکار دلخواه را فراموش کند و اضطراب و تحریک آنها را کاهش دهد.

مطالعه Rend ever مقایسه واقعیت مجازی با تماشای تلویزیون و در بر داشت یادآوری درمان به سلامت جسمی و اجتماعی منجر شد. این شرکت قادر به کاهش بیماری حرکتی بود که در واقعیت مجازی معمولی بود.

با این حال، محققان معتقدند تحقیقات بیشتری باید انجام شود تا تکنولوژی را کامل کند و درک کند که چگونه واقعیت مجازی(VR )مغز را تحت تاثیر قرار می دهد.

در توسعه مرتبط، یک شرکت منحصر به فرد توسط MyndVR، ارائه دهنده راه حل های واقعیت مجازی برای جوامع زنده کمک و Littlstar اعلام شده است. این شرکت یک شبکه محتوای محتوایی اختصاصی به واقعیت مجازی، تجربه 360 درجه ویدیو و همه جانبه برای بزرگسالان است. این دو شرکت برای کمک به سالمندان با محتویات و تجربیات مجازی از برخی از شرکت های برجسته محتوا، از جمله DiscoveryVR، National Geographic، USA Today و The Wall Street Journal تدوین خواهند کرد.

شركت Brickler خاطر نشان كرده است که نخستين دستاوردي كه به طور خاص براي سالمندان به طور كامل كار مي كند، براي درك بهتر اينكه ذهن سالخورده میتواند  به آموزش، ايجاد و كشف بپردازد. “فناوری دارای وعده های درمانی فراوان است و هدف ما این است که سالمندان در سراسر کشور به راه حل مقرون به صرفه به  واقعیت مجازی دسترسی داشته باشند.”

با این حال برخی از متخصصان در مورد تاثیر واقعیت مجازی در مغز، به ویژه در یادگیری و حافظه، نگران هستند.

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار