جستجو در سایت
جستجو

پیش بینی شخصیت انسان به کمک هوش مصنوعی و نرم افزار های پزشکی

۲۴, مهر, ۱۳۹۷

محققان از هوش مصنوعی برای پیش بینی شخصیت استفاده می کنند

آیا علم واقعی شروع شبیه به علم تخیلی است؟ اخیرا محققان دانشگاه های چندگانه مقاله ای در مرزهای علوم انسانی نوشتند که نشان می داد که چگونه هوش مصنوعی می تواند با مطالعه حرکات چشم شخص ، شخصیت های افراد را پیش بینی کند.

با این عنوان “حرکات چشم در رفتارهای روزمره ، پیش بینی کننده ویژگی های شخصیتی شخص” است.

نویسندگان سابرینا هوپ، توبیاس لوتش، استفانی موری و آندریاس بولینگ هستند. وابستگی آنها به دانشگاه اشتوتگارت، دانشگاه استرالیای جنوبی، دانشگاه فلیندرز و موسسه مافیا پلانک برای اطلاع رسانی است. زمینه های تخصص آنها تبدیل رباتیک به روانشناسی تا رابط کاربری ادراکی است.

در این مقاله نشان میدهیم که چگونه مطالعه انجام شد. محققان حرکت های چشم انداز 42 شرکت کننده را ردیابی کردند، در این مطالعه آنها در یک محوطه دانشگاه استفاده کردند . به انها به وسیله Trend های دیجیتالی، مجبور به استفاده از یک ردگیر پشت چشم هستند .

به شرکت کنندگان دستور دادند که در محوطه دانشگاه قدم بردارند و هر مورد انتخابی خود را مانند یک نوشیدنی یا خوراکی از یک مغازه انتخاب کنند. وقتی ردیابی متوقف شد، عینک برداشته شد. سپس از شرکت کنندگان خواسته شد تا پرسشنامه شخصیت و کنجکاوی را پر کنند.

هوش مصنوعی برای یافتن دو متغیر اطلاعات مربوط به حرکت فاکتور چشم و ویژگی های شخصیتی استفاده شد.

یافته ها: محققان قادر به پیش بینی تعدادی از ویژگی ها و همچنین کنجکاوی ادراکی تنها از حرکات چشم بودند.

“افرادی که دارای صفات مشابه هستند تمایل دارند چشم خود را به روش های مشابه حرکت دهند. به عنوان مثال، افراد مثبت اندیش زمان کمتری به محرک های هیجانی منفی مانند تصاویری از سرطان می اندیشند، در حالی که افراد کنجکاو در همه مناطق یک صحنه حضور دارند .

تکنولوژی شامل (1) روش یادگیری ماشین و (2) مجموعه ای از ویژگی های کدگذاری مختلف ویژگی های حرکتی چشم است. تیم تحقیقاتی خاطر نشان کرد: با تشکر از رویکرد یادگیری ماشین، ما می توانیم به طور خودکار مجموعه ای از ویژگی های جنبش چشم را تجزیه و تحلیل کنیم و آنها را با اهمیت آنها برای پیش بینی ویژگی های شخصیتی رتبه بندی کنیم.

آنها افزودند که روش یادگیری ماشین پیشنهادی در پیش بینی سطح موافقت، وجدان، اضطراری و کنجکاوی ادراکی است. بنابراین، مطالعات مبتنی بر آزمايشگاهی که ارتباط بین صفات شخصیتی و ویژگی های حرکتی چشم را نشان داده است، تایید می کند. ”

هنوز نتایج، در حالی که یک گام در مسیر درست، قطعی نیست
نویسنده ها اعتراف می کنند که پیش بینی ها هنوز به اندازه کافی برای برنامه های عملی دقیق نیستند، هرچند که آنها بالاتر از سطح شانس هستند و بیش از حد مقدماتی چندین امتیاز را دارند.

علاوه بر این، آنها افزودند که دقت پیش بینی و نمره قابلیت اطمینان 42 نفر از شرکت کنندگان بسیار امیدوار کننده بودند. تعداد شرکت کنندگان کوچک بود، اما در آینده، داده های بیشتر می تواند برای حمایت از دقت بیشتر باشد.

یک نگرانی ذکر شده این است که هوش مصنوعی به عنوان مکانیسم برای اختصاص دادن به انواع شخصیت می تواند مورد سوء استفاده قرار گیرد،

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

Posted in مقالات
دریافت پیش نمایش نرم افزار