جستجو در سایت
جستجو

گزارشات تحت وب

25, آگوست, 2016

%da%af%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%b4%d8%a7%d8%aa-%d8%aa%d8%ad%d8%aa-%d9%88%d8%a8

یکی از قابلیت های کلیدی نرم افزار های رایان طب فراهم نمودن امکان دسترسی و نمایش کلیه گزارشات نرم افزار های تخصصی شرکت رایان طب از طریق اینترنت به تفکیک مراکز ، همراه با دسترسی مدیریتی می باشد.
با این امکان ، می توان بدون نیاز به قفل سخت افزاری رایان طب و تنها با استفاده از بستر اینترنت با دستگاه هايي كه قابليت نمايش سايتهاي اينترنتي را دارند (لپ تاپ، موبايل ، تبلت ، آي پد و … ) از هر مكان به سایت مربوطه (مرتبط با ديتابيس نرم افزار رایان طب) متصل شده و گزارشات مورد نیاز خود را تهیه و مشاهده نمایيد. به طور معمول اين امكان مورد استفاده مديران ، پزشکان ، منشی ها، كاربران با دسترسی های مربوطه و حتی بیماران و …قرار مي گيرد كه نياز دارند از نقاط مختلفي به عنوان مثال : در طول سفرها و ماموريتهاي داخلي ، خارجي ،مراکز پزشکی مختلف و… به گزارشات دسترسی داشته باشند که برخی از آنها عبارتند از :

انواع گزارش های تحت وب

 • نمایش لیست بیماران
 • نمایش لیست بیماران تاریخ جاری
 • نمایش لیست فیلدی خاص از بیماران
 • خروجی اطلاعات به صورت Excel ,Word,PDF ,…
 • لیست بیماران که در روز خاص نوبت گرفته اند
 • نمایش لیست پرسنل
 • نمایش دریافت و پرداخت ها
 • امکان مرتب ‌سازی روی تمامی ستون‌ها به صورت دلخواه در گزارشات
 • امکان فیلتر‌سازی گزارشات به صورت ساده و نیز ترکیبی از چند شرط
 • امکان تغییر در چیدمان ستون‌ها، خروجی گزارش و حذف یا جابجایی برخی ستون‌ها
 • امکان ایجاد سطح دسترسی روی گزارشات
 • امکان بروز‌رسانی لحظه ای تغییرات ایجاد‌شده در اطلاعات ثبت شده
 • امکان گروه‌بندی ستون‌ها به صورت دلخواه در گزارشات

در قسمتی که کاربر به ساخت گزارش می پردازد، در هنگام ساخت گزارش ساختاری مبنی بر Wizard وجود دارد که کاربر می تواند از آن استفاده نماید، این روال به گونه ای خواهد بود که در آن کاربر ابتدا به انتخاب منبع اطلاعاتی گزارش راهنمایی می شود، دید کاربر به اطلاعات سیستم محدود به Data Model هایی خواهد بود که دسترسی آنها به او داده شده باشد و سپس کاربر به صورت اختیاری می تواند از یک الگوی گزارش استفاده نماید و یا از یک صفحه خالی شروع به ساخت گزارش نماید که در هر حال در صورت نیاز به پارامترهایی از طرف منبع اطلاعات یا الگو این پارامتر ها به صورت خودکار در گزارش اضافه می شوند. در ادامه کاربر می تواند فرمت گزارش را از بین حالت های Tabular, Matrix, Chart و … انتخاspiirب نموده و جزئیات هر فرمت از کاربر اخذ خواهد شد. در نهایت کاربرسیستم Designer را خواهد دید و می تواند در این محیط به تغییر در ظاهر گزارش اقدام نماید. کاربر می تواند در این محیط به تغییر در منابع اطلاعات پارامترها و سایر موارد بپردازد و در واقع می تواند با عدم ورود به Wizard مستقیما به این محیط وارد شده و اقدام به تولید گزارش نماید. در این محیط امکان اجرا و ملاحظه پیش نمایش گزارش وجود دارد. در نهایت باید نحوه دریافت پارامترهای گزارش مشخص شود که یکی از حالات دریافت در زمان اجرا، ارائه مقدار ثابت یا دریافت از سیستم خواهد بود که در این صورت از لیست پارامترهای سیستم باید انتخاب شود پارامترهای سیستم مواردی از قبیل کاربر جاری، تاریخ جاری و … خواهند بود. در این مرحله اطلاعات گزارش در سیستم ثبت می گردند و در آخرین گام کاربر می تواند گزارش را به صورت شخصی یا عمومی به قسمتی از منوی سیستم اضافه کند.

جهت ویرایش یک گزارش کاربر مجددا می تواند از Wizard استفاده نماید که تمامی انتخاب های قبلی کاربر به او نمایش داده می شوند، لازم به ذکر است اگر گزارشی از طریق Wizard ویرایش گردد تغییرات دستی کاربر از بین می رود ولی در حالت ویرایش دستی کاربر مستقیما به Designer هدایت می شود و اگر در طی ویرایش ،کاربر پارامتر جدیدی اضافه نماید پیش از ثبت تغییرات باید وضعیت آن را مشخص نماید و سپس می تواند نسبت به اضافه کردن گزارش به منو اقدام نماید.