جستجو در سایت
جستجو

IP Valid چیست و کاربرد آن در نرم افزار رایان طب

۱۹, اردیبهشت, ۱۳۹۶
ای پی ولید چیست؟

ip چیست؟

نشانی پروتکل اینترنت ) Internet Protocol Address ( یا به اختصار نشانی آی پی ) IP Address ( شماره ایست که به هرکامپیوتر متصل به اینترنت اختصاص داده میشود تا بتوان به کمک آن شماره به کامپیوتر مربوطه دسترسی داشته و تبادلاطلاعات نمود.
ای پی ) IP ( یک آدرس منطقی که برای مشخص کردن دستگاه در ارتباط بین شبکه ها تعیین میشوداز چهار رقم تشکیل شده است که با نقطه از هم جدا میشوند .

 IP‌ها در دو تقسیم‌بندی

  • Valid &Invalid
  • Static & Dynamic

IP Valid

IP Valid نوعی از آی‌پی‌هاست که توسط روتر و سوییچ‌های شبکه اینترنت قابل شناسایی است و به همین منظور این آی‌پی‌ها را برای اجرای سایت‌ها به کار می‌برند.

IP به معنی آدرس تجهیزات و ارتباطات اینترنتی و شبکه‌یی است که در این میان IP Valid نوعی از آی‌پی‌هاست که آن را برای اجرای سایت‌ها و هم‌چنین آدرس‌دهی سرورها در نظر می‌گیرند تا دسترسی‌ها در نقاط مختلف با اختلالی مواجه نشود و آدرس سرور برای تمامی سرورها قابل شناسایی باشد.

طريقه‌ي يافتن IP:

از منوي Start به گزینه Run می رویم و در آن تایپ می کنیم : cmd سپس پنجره‌ای باز می‌شود.

در آن پنجره تایپ می کنیم : ipconfig/all مشخصاتی ظاهر مي‌شود كه بيان‌گر کل مشخصات کارت‌های شبکه‌ي شما است.

از ميان اطلاعات ظاهر شده، ابتدا پيدا كنيد كه كدام كارت شما را به اينترنت متصل نموده، سپس در مقابل عبارت IP Address عددي را مشاهده خواهيد كرد كه بيان‌گر IP ي شماست.

احتمالا اگر سیستم شما در شبکه باشد با زدن دستور بالا ip ست شده بر روی سیستم شما با دستور بالا برای شما مشاهد میگردد. و ای پی ولید ش

البته اگر به اینترنت متصل هستید و میخواهید بدانید با چه ای ولیدی به اینترنت متصل هستید به راحتی میتوانید با ورد به سایت  http://www.showmyip.gr   ای پی خود را مشاهده کنید.

Static IP

 

    اگر آدرس IP همواره ثابت باشد، آنرا استاتیک می‌نامند. IP داینامیک با هر بار قطع اتصال، ممکن است تغییر کند.

نحوه تهیه ip valid

نرم افزار رایان طب برای نوبت دهی اینترنتی هر مرکز نیاز به یک IP Valid دارد. که این ip باید از طریق مراکز مجهز شده  تهیه گردد. بدین منظور مراکز با isp  یا همان مراکز ارئه دهنده اینترنت با بخش پشتبانی این مراکز  تماس برقرار نموده و درخواست ip ولید نمائید. هزینه ماهیانه برای دریافت این ip در حدود 5 تا 10 هزار تومان در ماه بوده.

تنظیمات مودم ADSL جهت استفاده از IP Valid

جهت استفاده از IP Valid ابتدا با اجاره کردن IP از شرکت خدمات دهنده اینترنتی آنرا دریافت و با ورود به کنسول مدیریتی مودم ADSL خود با IP : 192.168.1.1 وارد بخش port forwarding و در برخی مودمها Virtual server می شویم . Advanced Setup —> NAT —> Virtual Server
( مودم مورد آموزش از سری مودمهای شرکت TPLink بوده که دارای قابلیت Virtual server می باشد )
توجه داشته باشید که ابتدا باید شماره PVC که تنظیمات اینترنت ADSL شما بروی آن ست شده را از بخش Interface Setup در بخش Internet و با انتخاب دکمه PVCs Summary مشخص نمائید تا در بخش NAT و در بخش Virtual Circuit آن شماره را انتخاب نمائید سپس دکمه Virtual Server را برگزیده و در بخش Start Port Number شماره پورت 8080 و نیز در بخش End Port Number شماره پورت 8080 و در بخش Local IP Address باید IP مربوط به سیستمی که می خواهید به آن اجازه ریموت را داشته باشید وارد می کنید . البته توجه کنید که باید بروی کارت شبکه سیستم خود IP را بصورت دستی تنظیم کنید .

برای نمونه :
IP Add : 192.168.1.2
Subnet : 255.255.255.0
Getway :  192.168.1.1
PDNS : 8.8.8.8
ADNS : 4.2.2.4

در نهایت با Save نمودن تغییرات به صفحه NAT برگشته و اینبار گزینه DMZ را برگزیده و با فعال نمودن آن IP مربوطه را مجدد وارد میکنیم ، تغییرات زا ذخیره و در مودم کار تمام است .
جهت تست ، باید ابتدا بروی کاربر ویندوز خود یک پسورد قرار دهید . سپس در کامپیوتری دیگر با اجرای برنامه Remote Desktop با وارد نمودن Valid IP Address و Username سیستم اصلی به آن کانکت می کنیم و پسورد آنرا وارد و ارتباط برقرار می گردد .

مقالات مرتبط

نرم افزار مطب نرم افزار دندانپزشکی نرم افزار چشم پزشکینرم افزار مدیریت درمانگاه
نرم افزار کلینیکنرم افزار پلی کلینیک نرم افزار کاشت مو نرم افزار زنان و زایمان
نرم افزار دیابت نرم افزار رادیولوژینرم افزار دیالیزنرم افزار ترک اعتیاد
نرم افزار فیزیوتراپینرم افزار اطفالنرم افزار سرطان نرم افزار پوست مو زیبائی
نرم افزار مطب دندانپزشکی نرم افزار مطب چشم پزشکینرم افزار جامع درمانگاه نرم افزار مدیریت مطب پزشکان
نرم افزار آزمایشگاهنرم افزار درمانگاه نرم افزار مدیریت کلینیکنرم افزار کلینیک دندانپزشکی

 

 

 

دریافت پیش نمایش نرم افزار