نرم افزار تخصصی دندانپزشکی رایان طب

نرم افزار تخصصی دندانپزشکی رایان طبنرم افزار دندانپزشکی یک راه حل نرم افزاری برای مدیران جهت تسهیل در اداره کلینیک های دندانپزشکی و مطب های دندانپزشکی می باشد. نرم افزار دندانپزشکی شامل انواع کارهای روزانه از جمله پذیرش، نوبت دهی، کار با گرافی بیماران، محاسبه حقوق پزشکان، ارائه گزارشات و نمودارهای مربوطه می باشد. با این حال کارکردهای یک نرم افزار دندانپزشکی باید در طول زمان بر اساس نیاز کاربران تغییرکند. به طور مثال داشتن نوبت دهی اینترنتی، اتصال دستگاه گرافی به یونیت دندانپزشکان و یا اتصال نرم افزار به سازمان های بیمه ای امکاناتی هستند که طی سال های اخیر با توجه به نیاز مراکز دندانپزشکی به نرم افزار اضافه شده اند.

امروزه داشتن یک نرم افزار برای مطب ها و کلینیک ها به خصوص در زمینه تخصص دندانپزشکی امری مهم می باشد. نرم افزار دندانپزشکی به واسطه پرونده الکترونیک با حذف اسناد و پرونده های دستی و کاغذی باعث کاهش هزینه و افزایش سرعت کاری می شود. این تکنولوژی با جمع آوری، مدیریت، سازماندهی، ذخیره و بازیابی اطلاعات بیماران و ارائه گزارشات به بهبود روند کاری و تسریع در انجام کار کمک بسیاری می کند. شرکت رایان طب با طراحی تخصصی نرم افزار دندانپزشکی امکانات مورد نیاز کلیه مراکز دندانپزشکی را در این زمینه پوشش داده است. برخی از این امکانات عبارتند از:

جهت استفاده از این نرم افزار ابتدا انواع تخصص ها از جمله عمومی، آسیب شناسی بیماری های دهان وفک و صورت (پاتولوژیست دهان و دندان)، درمان ریشه (اندودنتیست)، بیماری های لثه (پریودنتیست)، ارتودنسی، ترمیمی و زیبایی، جراحی دهان فک و صورت، دندانپزشکی اطفال، پروتز دندان و رادیولوژی فک و صورت تعریف می شود. انواع خدمات قابل ارائه کلینیک دندانپزشکی در حوزه این تخصص ها نیز باید تعیین شود.

در مرحله بعدی تمامی پزشکان کلینیک و لابراتوارها تعریف و تخصص هر کدام مشخص می شود. پزشکان به صورت نیمه وقت، تمام وقت، عمومی و خصوصی می باشند. درصد مالیات هر پزشک و درصد سهم هر پزشک ولابراتوار نیز قابل تعریف می باشد..

بعد از آن نوبت به تعریف انواع بیمه های طرف قرارداد مرکز می باشد. این بیمه ها می توانند بیمه های پایه بیماران مانند تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، سلامت،... باشند و یا بیمه های مکمل مانند ایران، کوثر،... باشند.

سپس به سراغ تعیین مبالغ برای انواع خدمات به تفکیک هر پزشک و هر بیمه می رویم. برای قیمت دهی به صورت گروهی می توان از جز فنی و جز حرفه ای و جز مواد مصرفی نیز استفاده نمود. ضمنا سهم فرانشیز بیمار و سهم بیمه نیز قابل تعریف می باشد.

در این مرحله اطلاعات کافی اولیه در نرم افزار ثبت شده و میتوان شروع به تشکیل پرونده الکترونیک بیماران نمود. ابتدا تشخیص پزشک و بعد از آن خدمات درمانی برای بیمار ثبت می گردد. ضمنا هنگام درج خدمات بیماران پنل دندانی نمایش داده می شود که می توان دندانی که روی آن تشخیص یا درمان انجام شده را مشخص نمود.

چنانچه مرکز دارای دستگاه گرافی آر وی جی (RVG)باشد می توان عکس گرافی از دندان بیمار تهیه نمود به صورت اتوماتیک برای مانیتور یونیت پزشک معالج ارسال نمود.

در این نرم افزار امکانات کاربردی دیگری نیز وجود دارد. به طور مثال ارسال پیامک توصیه های پس از درمان برای بیماران، ارسال پیامک یادآوری نوبت، گزارش گیری ازصندوق و خدمات و تراز مالی، محاسبات کارکرد پزشکان، ... که همگی به راحتی قابل پیاده سازی می باشد.

امروزه مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی بسیاری از نرم افزار دندانپزشکی رایان طب استفاده می کنند از جمله آن می توان به کلینیک دندانپزشکی شهرداری اصفهان، کلینیک دندانپزشکی ذوب آهن اصفهان، کلینیک دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران اصفهان، کلینیک دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، .... اشاره نمود.